×

Další video: „Ukradeného Picassa jsem vrátil do Čech, v Bulharsku na mne mířili Kalašnikovem. Krade se víc než před revolucí, boj proti organizovanému zločinu je zpravodajská práce.“ – říká Ivan Moroz, bývalý elitní detektiv

Countdown
Zrušit
×
AUDIO ZÁZNAM

„COVID-19? Důvod k panice není. Projev šéfky Komise připomněl Fidela Castra. A sexuální pomůcky na dresech? Spoustě lidem dávají radost, kdežto sázkové kanceláře je oberou o prachy.“ – říká Ondřej Hejma.

„COVID-19? Důvod k panice není. Projev šéfky Komise připomněl Fidela Castra. A sexuální pomůcky na dresech? Spoustě lidem dávají radost, kdežto sázkové kanceláře je oberou o prachy.“ – říká Ondřej Hejma.

Jak reagují významné osobnosti Česka na aktuální události posledních dní? Horké novinky, štiplavé glosy, zajímaví hosté. To je pořad Podtrženo, sečteno, který shrnuje ty nejdůležitější aktuality. Hostem tohoto dílu byl Ondřej Hejma.

Úvodem pravidelného komentování aktuálních zpráv Ondřej Hejma odpovídá na otázku ohledně exponenciálního nárůstu případů nákazy koronavirem. „To je hodně velká otázka. Já jsem doufal, že se k tomu dostaneme v rámci glosování, ale na tu hru čísel moc nevěřím. Mám pocit, že čísla, která teď slyšíme, jsou trochu jiná čísla, než která jsme slýchávali v dubnu. Takže nárůstu tu je, ale počet vážných případů se drží. Takže důvod k panice snad není.

Na živou kulturu půjde příští rok o 300 milionů korun víc, vyjednal Zaorálek

„Tohle je přesně ten případ, kdy do koronaviru spadnou volby. To všichni začnou makat, vyjednávat a prát se za svoje ovečky. Netuším, jakou roli to v těch bambilionech hraje, ale zaujal mne spíš ten výraz – na živou kulturu. To je úplně nový výraz. Nějaký slang. Pochopil jsem, že je to pro státní umělce – pro orchestry, pro muzea. Skoro bych řekl krutě do vlastních řad (míněno do řad umělců pracujících třeba pro soukromá divadla, pozn. red.), je to téměř spravedlivé, protože je to naše volba, jakou práci budeme dělat. Kdyby tento malér měl trvat dlouho, celá léta, tak se prostě člověk musí zamyslet, jestli by neměl dělat něco jiného. A přichází na řadu rekvalifikace. To, že milujeme muziku a rádi zpíváme, ještě nezakládá nárok na nějakou státní podporu.“ – konstatuje Ondřej Hejma.

Reklama na sexuální pomůcky na dresy nesmí. FC Emmen má zakázáno propagovat sponzora

„To je parádní, protože všichni kluci tam běhají s těmi sázkovými kancelářemi. Tady se argumentuje, že je to špatné, protože se dívají děti aneb ‚Hele, táto, sexuální pomůcka‚‘. Kdyby tam bylo ale na dresech něco explicitního, tak bych to chápal, ale tohle nebyl ten případ, přitom Holandsko je liberální země, tam se prodává tráva na každém rohu. A sexuální pomůcky – já myslím, že spoustě lidem to dává radost, kdežto sázková kancelář vás obere o prachy.“ – soudí Ondřej Hejma.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

Diplomová práce studenta bez faktů, zkritizoval projev šéfky Komise Havlíček. Česko podle něj nedokáže klimatický cíl splnit

„Já mám ministra Havlíčka rád, přiznám se. Myslím si, že je to člověk, který to má v hlavě srovnané, který se hlavně nebojí a nebojí se ani této naší evropské šéfové Ursuly von der Leyenové, protože to je její dílo – ta diplomová práce. Měla velký bilanční projev, osmdesátiminutový, což mi připomnělo délkou projevy Fidela Castra. Jenže jakmile se projevy hodnotí podle délky, tak je to divné.“ – dodává Ondřej Hejma.

Další komentáře aktuálních dní naleznete v celém díle Podtrženo, sečteno!

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

ondrej-hejmakoronaviruscovideroticke-pomuckydresyfc-emmensexualni-pomuckykulturyziva-kulturahavlicekministr-havlicekursula-von-der-leyenovaekprojevfidel-castroargumenty

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.