×

Další video: „Spolupráci Trikolóry s prezidentem Klausem bych uvítala. Situace se mění ze dne na den, nechceme novodobou totalitu.“ – říká Tereza Hyťhová (Trikolóra)

Countdown
Zrušit
×

„Čím více novinářů v karanténě, tím lépe pro Česko. Cesta na Tchaj-wan? Předvolební divadlo. Palermo musí zatím Slováci respektovat. Co jim zbývá.“ – říká Petr Holec.

Jak reagují významné osobnosti Česka na aktuální události posledních dní? Horké novinky, štiplavé glosy, zajímaví hosté. To je pořad Podtrženo, sečteno, který shrnuje ty nejdůležitější aktuality. Hostem tohoto dílu byl komentátor Petr Holec.

Kočner a Zsuzsová jsou nevinní. Trest dostal jen šofér Kuciakova vraha

„Když se na to koukám, tak jsem se přenesl někam do Palerma. Je to šok, je to překvapení, ale co nám zbývá – respektive Slovákům, než respektovat verdikt soudu. Na tom stojí demokracie. A jestliže soud neměl tolik důkazů, aby je odsoudil – i když všichni už je mediálně odsoudili, jak už to tak bývá –, tak to prostě musí přijmout. Ten verdikt je samozřejmě nepravomocný, takže se ještě může stát, že se to otočí, jak se soudům často stává, ač už pak tomu nikdo nerozumí. Společenská objednávka byla obrovská: tohle je mafián a objednavatel vraždy, jeho milenka to zprostředkovala a další byli exekutoři. A když dneska člověk čte, že jestli tu paní Zsuzsovou pustí, tak ji hned zatknout, protože je současně obviněná z vraždy tří státních zástupců, tak si říkám, že si ta ženská zaslouží ‚poklonu‘. A to jsme nikdy u nás neměli. Naštěstí.“ – konstatuje Petr Holec.

Ondřej Neff pro PL: „Tchajwanec“ Vystrčil? Trapné. Ale trapná je i reakce Číny. Nemají nám čím hrozit

„To má Ondřej Neff pravdu. Samozřejmě. Ale já si říkám, je-li Miloš Vystrčil Tchajwanec, jestli bude moct být znovu šéfem českého Senátu. Je to jinak samozřejmě ohromný kýč. Je to načasované před volby, takže je to víc vnitropolitická událost. Problém je, že nejistíme Tchaj-wan diplomaticky, my uznáváme politiku jedné Číny. Takže ta jeho cesta fajn, ale musí si přičíst důsledky. Doma jsme si z toho udělali divadlo.“ – dodává Petr Holec.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

Už 157 lidí je v karanténě kvůli nákaze na ministerstvu. Mezi nimi i novináři

„Říká se, že pod svícnem je největší tma. Na ministerstvu se nakazí novináři, máme nakaženou hlavní hygieničku, máme nakaženého šéfa zdravotnických statistik a údajů. Ale já jsem si i říkal, že Vojtěchovi coby ministru zdravotnictví karanténa prospěje, už byl trochu unavený. A čím víc novinářů by šlo do karantény, tím lépe pro Česko. Ta panika, kterou poslední dobou šíří, je příšerná. Oni tím sami zabíjejí návrat do normálního ekonomického chodu. Je to bizár: na jaře média honila vládu, že nemáme roušky, teď jsme tři čtyři měsíce poté, a média honí vládu, že chce roušky někde přikazovat. Tak když si novináři odpočinou, bude lépe.“ – podotýká Petr Holec.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

Další komentáře aktuálních dní naleznete v celém díle Podtrženo, sečteno!

petr-holeccovid-19kocnerzsuzsovaondrej-neffmilos-vystrciltchajwaneckoronavirus

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.