×

Další video: Menstruační chudoba, klimatický žal a Xaver plete

Countdown
Zrušit
×

„Budeme mít vládu Milionu chvilek. Petr Fiala je v čele koalice de facto šesti stran. Chytří umělci politiku vůbec neřeší.“ – komentuje Jaroslav Plesl

Jak reagují významné osobnosti Česka na aktuální události posledních dní? Horké novinky, štiplavé glosy, zajímaví hosté. To je pořad Podtrženo, sečteno, který shrnuje ty nejdůležitější aktuality. Hostem tohoto dílu byl šéfredaktor MF DNES Jaroslav Plesl.

Komunismus podle Klause neporazili studenti. U Hlávkovy koleje mluvil i o klimatu a pandemii

„Tak ono to spadlo samo a studenti do toho jenom foukli. To byla poslední kapička. Disidenti si to odpracovali – dlouhá léta, ale rozhodující faktor byl Gorbačov, nic jiného. Kdyby měl Václav Klaus v roce 1996 takovýto projev, tak se na něj všichni slítnou a úplně ho rozcupují. Dneska – po jednatřiceti letech – neříká nic revolučního. Pojmenovává věci tak, jak jsou.“ – míní Jaroslav Plesl.

Zeman: Jednoho ministra Fialovi nejmenuji

„Může to být i Mikuláš Bek, to také není úplně oblíbenec prezidenta. Ale asi to bude Pirát Lipavský (coby ministr zahraničí, pozn. red.). Podle toho, co víme dneska zpětně, v jakém zdravotním stavu se prezident nacházel, tak je to úplně medicínský zázrak.“ – konstatuje také k televiznímu vystoupení hlavy státu Jaroslav Plesl.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

Mám toho plné zuby, opozice nemá soudnost, vadí Vojtěchovi politizace covidu

„No, já se mu nedivím, čísla jsou hrozivá, a nastupující vláda pokračuje v opoziční činnosti. Čili já se tady ministrovi opravdu nedivím, že ztrácí trpělivost. Myslím, že pan Válek není dodneška smířený s tím, že do té vlády míří a bude muset převzít ministerstvo zdravotnictví. Já bych do toho nešel ani za miliardu.“ – podotýká Jaroslav Plesl.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

Další komentáře aktuálních dní naleznete v celém díle Podtrženo, sečteno!

vaclav-klauskomunismusstudentihlavkova-kolej17.-listopaddisentgorbacovprojevmilos-zemanrozhovortv-novahlava-statuuvnzeman-nemocnemocny-zemanuzdraveny-zemanpiratlipavskybekvladanejmenuje-ministrapetr-fialapolitikacovid-19vojtechministr-zdravotnictvivlastimil-valekpandemiepolitizace-covidujaroslav-pleslpodtrzeno,-sectenoxtvxaver
Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.