×

Další video: Protiputinovský bramborový salát, dezinformace VM a zase ženy v Barmě!

Countdown
Zrušit
×

„Požár v Hřensku nezpůsobilo sucho ani vedro, ale Bursíkova politika bezzásahovosti. Greta je nástroj v rukou zlých manipulátorů světa. Sektorová daň připomíná přístup komunistů k ekonomice po roce 1948.“ – Václav Klaus

Předsedkyně americké Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová přiletěla na Tchaj-wan navzdory čínským hrozbám, že takový krok bude mít vážné následky. Lze podle prezidenta Václava Klause pokládat její cestu za akt hrdinství, anebo má naopak odlišný názor? Ostře kritizuje vládu za navrhovaný deficit ve výši 330 miliard korun. Jaká výše schodku by byla pro něj přijatelná? A proč se tolik brání sektorové dani – jako léku na zdražování?

Prezident Václav Klaus má jasno v tom, co předcházelo požáru v Českém Švýcarsku. Nelze podle jeho slov hledat příčinu mezi konkrétním pachatelem se sirkou v ruce a suchem či vedrem. „To skutečné příčiny nejsou.“ – míní prezident s poukazem na Gretu Thunbergovou, jež dle jeho názoru ve věci klimatické změny pravdu nemá.

„Greta je nástroj v rukou zlých manipulátorů světa. Je to nebohé dítě, které by mělo být léčeno. Nesnáším, když někdo říká, že požár způsobilo sucho, teplo, globální oteplování. Požár byl vynucený našimi vlastními hloupostmi, s vedrem nemá nic společného. Všechno bych to vztáhnul k panu Bursíkovi, který za pomoci pana Topolánka prosadil principy politiky bezzásahovosti. To byl tehdejší boj s kůrovcem. Bezzásahovost je klíčová věc. To bylo úplně připravené prostředí pro jakýkoli požár. Pak už jde jenom o tu náhodu. Ekologičtí aktivisté tím zničili naše lesy.“ – zdůrazňuje Václav Klaus.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Schodek by neměl, ale on by musel být míň, není možné dále rozdmýchávat inflaci.“ – kritizuje také Fialovu vládu Václav Klaus. „Pro mě je jakýkoli deficit nepřijatelný.“ Podle Václava Klause je to důkaz, že se vláda veze na vlně populismu a nezodpovědnosti. A doplatí na to, jak varuje, všichni občané České republiky s výjimkou politiků, kteří si mohou peníze zvyšovat.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

vaclav-klaushrenskoceske-svycarskopozargretagreta-thunbergglobalni-oteplovanimartin-bursikmirek-topolanekpolitika-bezzasahovostidrevena-knihaschodekdeficitfialova-vladazadluzeniinflaceekologicti-aktivistesektorova-dansolidarita-euletni-sportykoncesionarske-poplatkynewsroom-ct24rada-ctpane-prezidentexaverxtv
Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.