×

Další video: Budulínek v New Yorku, Tetuše v oblacích a Blažek v rukou Pirátů…

Countdown
Zrušit
×

„Fiala hraje hru na to, aby se všechno zlo vysvětlovalo Babišem. Hřebejkovy Pelíšky nejsou popisem komunismu, ale jeho karikaturou. V minulé vládě dominovala Maláčová, maláčování přetrvává i ve vládě současné.“ – Václav Klaus

Mnoho let prezident Václav Klaus otvíral Zemi živitelku, letos poprvé nedostal na agrosalon oficiální pozvání od ministra zemědělství, čím si to vysvětluje? Před lety část politické reprezentace donutila Andreje Babiše, aby se vzdal nadvlády nad svými firmami, teď premiér chce, aby Babiš snižoval ceny potravin, je to v pořádku? Co si myslí o připomínce pochmurné noci z 20. na 21. srpna 1968, byla důstojná? A jak ho zaujalo vystoupení prezidenta Petra Pavla?

„Někdo tam spočetl, že jsem devětadvacetkrát byl na Zemi živitelce a promlouval na pódiu při zahájení. Vždy jsem se snažil promluvit smysluplně, ne že bych tam přijel s rukou v kapse a řekl, že vítám zemědělce. A pokaždé jsem byl zván ministrem zemědělství nejrůznějších vlád, ale letos jsem prvně pozván nebyl. Nicméně mne pozvala řada dalších institucí, takže jsem se spousty věcí zúčastňoval.“ – popisuje Václav Klaus.

„Když jsem viděl tiskovou konferenci premiéra, tak jsem viděl, že mu to (zástupci zemědělství a potravinářství cenotvorbu, pozn. red.) neobjasnili – že se to nepovedlo. Myšlenka, že někdo nyní výslovně, záměrně, vědomě zlevňuje, to je absolutní nechápání toho, co je v ekonomice cena – v otevřené ekonomice, nikoli uzavřené, jako byla Albánie padesát let za komunismu.“ – podotýká Václav Klaus.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Buď se pochopí, jak se na trhu ceny tvoří, anebo se to nepochopí a větička, které jsem si prostě všiml: ‚Že kdyby (Babiš, pozn. red.) chtěl, tak může ceny snížit.‘ To v historii lidstva každý Rockefeller, každý Baťa – nevím, koho mám jmenovat –, tak kdyby chtěl, tak přeci může libovolně snížit cenu, aby potěšil své odběratele. Takhle popisovat ekonomiku, to je humorné, to je pro žáky základních a mateřských škol, ne pro reálný svět.“ – poukazuje Václav Klaus.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

zeme-zivitelkapotravinarska-komoraministr-zemedelstvipetr-fialabreznevchruscovcenotvorbaandrej-babis19681969petr-paveldubcekpeliskyprezident-novotnyukrajinapavlova-babickareforma-1966taniprazske-jaropavel-blazeknejedlykauzamilos-zemanvaclav-klausxaverpane-prezidentextv
Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.