×

Další video: „Spolupráci Trikolóry s prezidentem Klausem bych uvítala. Situace se mění ze dne na den, nechceme novodobou totalitu.“ – říká Tereza Hyťhová (Trikolóra)

Countdown
Zrušit
×
AUDIO ZÁZNAM

„Zdravotní stav naší populace i fyzická výkonnost se zhoršují. Armáda proto snižuje požadavky. Je to celospolečenský problém.“ – říká ředitel Ústavu leteckého zdravotnictví Petr Chmátal.

„Zdravotní stav naší populace i fyzická výkonnost se zhoršují. Armáda proto snižuje požadavky. Je to celospolečenský problém.“ – říká ředitel Ústavu leteckého zdravotnictví Petr Chmátal.

Čím se zabývá Ústav leteckého zdravotnictví? Co nabízí běžným občanům – nepilotům? Má podle tamního ředitele Petra Chmátala lepší vybavení než klasické nemocnice? Jaký je dnešní zdravotní stav zájemců o letectví, zhoršuje se?

Petr Chmátal absolvoval lékařskou fakultu v Hradci Králové, prošel pozicemi lékaře u vojenských jednotek a poté řadu let pracoval jako chirurg. Za účast v misích na Balkáně a v Iráku má status válečného veterána. V roce 1994 se účastnil zrodu vůbec první české polní nemocnice. Později pracoval ve vedení Ústřední vojenské nemocnice v pražských Střešovicích. Od roku 2009 byl ředitelem okresní nemocnice v České Lípě. Šéfem pražského Ústavu leteckého zdravotnictví se stal v roce 2013. Publikuje v českém i zahraničním odborném tisku.

„Kdyby Pánbůh chtěl, aby lidé létali, dal by jim křídla. A protože křídla nemáme, je třeba lidem, kteří létají, věnovat zvýšenou pozornost. Naše portfolio je však širší. Jsme otevřené zdravotnické zařízení. Kromě specializovaných činností ve prospěch armády a letectví jsme připraveni poskytnout pomoc všem občanům. Máme program preventivního vyšetření, kopíruje systém vyšetřování leteckého personálu. To jsme schopni uplatnit i pro běžné občany. Není to však hrazeno z veřejného zdravotního pojištění.“ – vysvětluje ředitel Ústavu leteckého zdravotnictví Petr Chmátal.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Technologické vybavení nemocnic se dnes v zásadě neliší od Hongkongu po Los Angeles. Technologie jsou všude stejné, podobné. Zázraky se v medicíně nekonají. Ale mohu tvrdit, že náš ústav je technologicky vybaven velmi dobře.“ – doplňuje ředitel Ústavu leteckého zdravotnictví Petr Chmátal.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

petr-chmatalustav-leteckeho-zdravotnictviarmadapilotletectvi

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.