×

Další video: „Roof je potenciální vrah českého brankáře, proč není trestně stíhán? Svět ovládla psychóza šílenců. ČT by měla udržovat kulturní publikum.“ – říká Jiří Svoboda

Countdown
Zrušit
×

„Zabýváme se též léčbou srdečních nádorů. ECMO tým pomáhá i utonulým dětem. Pacienty zchlazujeme až do zástavy srdce.“ – říká kardiochirurg Tomáš Grus.

Co vše spadá do kardiochirurgie? K čemu slouží ECMO tým, kterého je doc. MUDr. Tomáš Grus, Ph.D. členem? Jak se má zachovat nálezce utonulého dítěte? A jak probíhá speciální operace v podchlazení se zastavením srdce a cirkulace?

„Kardiochirurgie je obor, který se zabývá léčbou ischemické choroby srdeční. To je největší spektrum pacientů. Potom léčbou onemocnění chlopní, srdečních nádorů. Je to operační obor – operační léčba, která je spojená s větší invazivitou než poskytují kardiologové.“ – vyjmenovává náplň své práce kardiochirurg Tomáš Grus.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„ECMO tým vznikl zhruba před deseti lety. Věnuje se léčbě pacientů s respiračním nebo srdečním selháním. Je to tedy způsob podpory, který pomáhá při nedostatečné funkci plic nebo srdce. Jsou to i pacienti, kteří se utopí. Třeba dětští pacienti.“ – vysvětluje kardiochirurg Tomáš Grus a tím, proč jejich prognóza nebývá bohužel dobrá.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

tomas-gruskardiochirurgieecmo-tymutonutioperace-srdce

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.