×

Další video: „Ukradeného Picassa jsem vrátil do Čech, v Bulharsku na mne mířili Kalašnikovem. Krade se víc než před revolucí, boj proti organizovanému zločinu je zpravodajská práce.“ – říká Ivan Moroz, bývalý elitní detektiv

Countdown
Zrušit
×
AUDIO ZÁZNAM

„Virus je buněčný parazit. Co čelí velkému problému Spojené státy, opět se otevírá otázka, vznikl-li koronavirus uměle. Já se k tomu nekloním. Byla to spíš velká smůla.“ – říká genetik a mikrobiolog Libor Staněk.

„Virus je buněčný parazit. Co čelí velkému problému Spojené státy, opět se otevírá otázka, vznikl-li koronavirus uměle. Já se k tomu nekloním. Byla to spíš velká smůla.“ – říká genetik a mikrobiolog Libor Staněk.

Mohl podle genetika, mikrobiologa a člena lékařské rady laboratoří Synlab Libora Staňka nový koronavirus vzniknout uměle? Kolik už toho dneska o něm víme? Co je to vlastně virus, respektive koronavirus, a je opravdu spouštěčem mnoha onkologických onemocnění a z jakého důvodu? A je skutečně velký problém antibiotická resistence v případě bakterií?

„Problém, ze kterého bychom měli mít strach, je, že celou dobu tady řešíme bakterie a antibiotickou resistenci. Jenže je to sice problém, ale u velmi malého procenta bakterií. 99 procent bakterií žije v symbióze s člověkem, pomáhají mu, ba naopak bez nich by to nešlo. Proto se dneska uvažuje o tom, že když děláme nějaké rozsáhlé zákroky, kde musíme použít antibiotickou terapii, tak v podstatě přemýšlíme o tom, že by se transplantovala stolici. Střevní mikrobiom se tou antibiotickou léčbou totiž vytluče a pak nastavení nového procesu, aby to fungovalo, je velmi náročné.“ – vysvětluje genetik a mikrobiolog Libor Staněk s tím, že virus s námi naopak nikdy nežil.

„My akorát víme, že na naší planetě je. Navíc nemůžeme ani říct, jestli je to živý, nebo mrtvý organismus – zda je to organismus. Protože je to jenom partikule nukleové kyseliny, která je nějakým způsobem obalena do nějakého proteinu, a ona není schopná samostatně vůbec ničeho. Bakterie ano.“

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Virus je buněčný parazit, který potřebuje hostitele, aby mohl fungovat. Co se týká nového koronaviru – tedy formy, která zmutovala do té míry, že najednou nezpůsobuje jenom potíže horních cest dýchacích, ale dostane se dál do plic, kde způsobuje akutní respirační syndrom, to znamená selhání plic, tak nejprve zde byly prvotní myšlenky, že byl vytvořen v nějaké laboratoři v Číně. Pak se tyto spekulace zcela rozplynuly. A když nyní čelí velkému problému Spojené státy, tak znovu otevírají tuto otázku. Já se spíš přikláním k teorii, že to byla velká smůla. A že to skutečně vzniklo tak, jako vznikly předchozí virové infekce.“ – konstatuje genetik a mikrobiolog Libor Staněk.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

 

libor-stanekkoronaviruscovid-19bakterieantibiotikaantivirotikalecbasynlabmikrobiologiegenetikagenetikmedicina

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.