×

Další video: „Nemoc COVID-19 je medicínský omyl, měli jsme se držet triády – zdroj, přenos, riziková skupina. Koalice Spolu je politická chyba ODS, naivní projekt.“ – říká Pavel Bém

Countdown
Zrušit
×
AUDIO ZÁZNAM

„Urologie není obdobou ženské gynekologie. U žen léčíme třeba ledviny. A COVID-19? Očekává se roční nárůst sebevražd o 100 procent.“ – říká vedoucí lékař Viktor Vik.

„Urologie není obdobou ženské gynekologie. U žen léčíme třeba ledviny. A COVID-19? Očekává se roční nárůst sebevražd o 100 procent.“ – říká vedoucí lékař Viktor Vik.

Viktor Vik v současné době působí nejenom jako vedoucí lékař na privátní klinice URO MEDICO, ale je i vedoucí urologických lékařů na oddělení transplantační chirurgie v Institutu Klinické a Experimentální Medicíny (IKEM). Jeho specializací je urologie a andrologie.

Co to znamená experimentální chirurgie. „To je dobrá otázka. Doktorandská studia jsem dělal v Brně. V Praze se jmenují z chirurgie. V Brně z experimentální chirurgie. Doufám, že s pacienty jsme moc neexperimentovali a že všichni přežili. Má doktorandská práce ale s pacienty neměla ve skutečnosti příliš co dělat.“ – říká úvodem Viktor Vik.

„Mnoho lidí si myslí, že k urologům chodí jako pacienti pouze muži – že urologie je obdobou ženské gynekologie, ale ono to tak vůbec není.“ – dodává vzápětí. „Urologie je obor, který se zabývá urogenitálním traktem. Genitálním traktem u žen se zabývá gynekolog a urologickým traktem u žen se zabývá právě urolog. To jsou ledviny, močový měchýř, u mužů k tomu navíc přibývá prostata, poruchy erekce. Čili jestliže se bavíme o nádorových onemocněních či o infekcích močových cest, ta problematika je podobná u mužů i u žen.“ – vysvětluje Viktor Vik.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

Na otázku, zanedbávají-li lidé v koronavirové době, kdy se obávají chodit jak do hromadných prostředků, tak i k lékařům, záněty močových cest či ledvin, mimo jiné Viktor Vik odpovídá: „Problematika současné pandemie je určitě velmi složitá. Je tam mnoho aspektů, jak na to lze pohlížet. Můžeme na to pohlížet ze zdravotního pohledu, z ekonomického pohledu. Kolegové Cyril Höschl a Radkin Honzák, oba renomovaní psychiatři, mi říkali, že v lockdownu lze očekávat nárůst sebevražd asi o sto procent. Takže jestliže se ročně v průměru zasebevraždí 1500 lidí, lze očekávat, že jich bude letos nebo v příštím roce 3000.“ – dodává Viktor Vik.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

 

viktor-vikurologieurologmocovy-mechyrledvinyprostatazenska-urologiegynekologiemedicinaurologicka-klinikacovid-19koronavirusurogenitalni-traktinfekce-mocovych-cestnadorova-onemocneni

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.