×

Další video: Moc peněz #14 – Ideální čas k nákupu zlata

Countdown
Zrušit
×

"Stav naší mysli ovlivňuje svalové napětí…" říká fyzioterapeut Tomáš Rychnovský

Asi každého z nás někdy bolela záda, hlava či klouby. Co bývá nejčastější příčinou těchto bolestí a jak si s tím poradit? I to se dozvíte od fyzioterapeuta Tomáše Rychnovského, který byl hostem v pořadu Na zdraví.

"Nejčastěji ke mně docházejí lidé s jakoukoliv bolestí kdekoliv v těle. Je pravda, že spousta stavů, kdy mysl není spokojená, se potom dostává do těla. Svalový systém do sebe dostává informace z celého těla a zároveň z toho, jak se naše mysl cítí, takže na svalové napětí nemá vliv jen to, že jsem celý den na židli nebo sportuji, ale zároveň i to, jak jsem spokojen v té hlavě, prozradil Rychnovský.

"Násilnější nebo bolestivější metody jsou staré. Myslím, že cit mám, tak dokážu ten zákrok cílit, že to člověk ani nepozná, že se v něm něco stalo."

"Thajský terapeut většinou použije stejnou kuchařku na kohokoliv, vlastně vůbec nezohledňuje ten nynější stav, ve kterém ten člověk je. Je to necílená věc, může to samozřejmě spoustě lidem pomoct… častokrát ale řeším, že ty stavy jsou horší než před tou masáží," vysvětluje.

www.tomasrychnovsky.cz

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.