×

Další video: „ČSSD není už strana, do které jsem vstupoval. Ve volbách budu zřejmě za SPD v Moravskoslezském kraji. Dehonestace prezidenta Senátu nepřísluší.“ – říká Petr Gawlas

Countdown
Zrušit
×

„Spánek je důležitější než dieta. Nebojte se pořádně naobědvat. Ke svačině kávu s mlékem.“ – radí nutriční terapeutka Aneta Sadílková

Dnešním tématem je obezita. Obezita je totiž nemoc, která nás nejenom omezuje, ale v dnešní době si možná více než kdy jindy uvědomujeme, že nás i ohrožuje na životě. O tom, jak z obézního těla udělat štíhlejší anebo jak ze štíhlého těla neudělat obézní, hovoří nutriční terapeutka Aneta Sadílková.

„Fungujeme v týmu s lékaři i s psychology. Většinou je potřeba žádanka od praktického lékaře. A potom ten pacient jde nejprve k lékaři – obezitologovi, dialektologovi, a ten ho následně odkáže k nutričnímu terapeutovi.“ – vysvětluje Aneta Sadílková.

„Mezi výživovým poradcem a nutričním terapeutem je velký rozdíl. Především ve vzdělání, v přípravě na povolání. Nutriční terapeut je zdravotník, který vystudoval buď lékařskou fakultu, anebo vyšší odbornou zdravotnickou školu a prošel tří až pětiletým studiem, během kterého měl teoretické předměty, ale zároveň i stovky hodin praxe na klinických odděleních v rámci nemocnic.“ – dodává Aneta Sadílková.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Kdežto výživový poradce je živnost volná. Každý se tak může stát ze dne na den výživovým poradcem. Problematická je zde praxe. Výživový poradce by neměl pracovat s nemocnými. Měl by pracovat na zlepšení stravy u mladé zdravé populace.“ – podotýká Aneta Sadílková.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

obezitaaneta-sadilkovanutricni-terapeutobezitologtloustkahubnutispanekvyzivavyzivovy-poradcemedicina

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.