×

Další video: „Spolupráci Trikolóry s prezidentem Klausem bych uvítala. Situace se mění ze dne na den, nechceme novodobou totalitu.“ – říká Tereza Hyťhová (Trikolóra)

Countdown
Zrušit
×
AUDIO ZÁZNAM

„Kontaktní čočky? Jsou bezpečné. Rizikem je však zanesení infekce. Znám studentku, co takto oslepla. Laserem dnes zvládneme korigovat téměř všechny oční vady kromě brýlí na čtení.“ – říká uznávaný oční chirurg Pavel Stodůlka.

„Kontaktní čočky? Jsou bezpečné. Rizikem je však zanesení infekce. Znám studentku, co takto oslepla. Laserem dnes zvládneme korigovat téměř všechny oční vady kromě brýlí na čtení.“ – říká uznávaný oční chirurg Pavel Stodůlka.

Primář zlínské oční kliniky Gemini Pavel Stodůlka je světově respektovaný oční chirurg. Za svůj přínos získal mnohá osobnostní, odborná a podnikatelská ocenění v Česku i v zahraničí.

 

„Jsem opravdu rád, že mohu říct, že česká oční chirurgie se může srovnávat s kteroukoli oční chirurgií ve vyspělém světě.“ – říká úvodem Pavel Stodůlka.

A vysvětluje: „Oko je vůbec nejcitlivější místo na lidském těle. Je velmi citlivé na svém povrchu, a kdo si dává sám kontaktní čočky, tak ví, že pokud si někdy oko poškrábe, tak to strašlivě bolí.“

Co všechno může způsobit, když si právě špatně vložíme do oka čočky anebo špatně nalepíme umělé oční řasy? „Častěji jsme viděli podstatné poškození oka právě z kontaktních čoček, kdy se manipulací s čočkou zanesla do oka infekce. Vzpomínám na studentku, která měla infikovaný roztok na kontaktní čočky, bakterie se dostala do oka a ona na to oko oslepla. Moderní kontaktní čočky jsou opravdu velice dobré, jsou bezpečné, ale člověk se o ně musí dobře starat. Hlavně pozor na infekce. Ty mohou oko poškodit nezvratně.“

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

Co vše se dá dnes zvládnout při operaci laserem? „Laser je základním pracovním nástrojem očních chirurgů. Bez nich si už vůbec nedovedu náš obor představit. Můžeme korigovat téměř všechny běžné oční vady. Jak krátkozrakost, tak dalekozrakost.“ – dodává Pavel Stodůlka a podrobně popisuje jednotlivé zákroky s tím, že nejdéle oční chirurgii odolávaly brýle na čtení a není dost dobře možné tuto vadu lasery úplně korigovat, jelikož jde o dynamický proces.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

pavel-stodulkaocni-chirurgieoftalmologiekontaktni-cockyinfekcegeminiposkozeni-okaokoumele-rasy

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.