×

Další video: „Republikán Vance je budoucnost světa. Česká média jsou k smíchu, Američané berou Orbánova jednání vážně. České nemocnice pracují výrazně méně a méně.“ – Roman Šmucler

Countdown
Zrušit
×

"Ideální prevencí rakoviny prostaty je 21 ejakulací během měsíce..." říká urolog MUDr. Tomáš Novotný

„Když bude fungovat správně lékařská péče, tak by měl člověk s komplikacemi nejdříve zajít k praktickému lékaři, ale ve většině případů jsou dnes lidé natolik osvícení, že to projednají s doktorem Googlem a přijdou sami bez doporučení. Nejčastěji jsou to infekce močových cest,“ říká urolog Tomáš Novotný. Pod projevy infekce močových cest se můžou schovávat i važnější onemocnění. Infekce močových cest souvisí se sexuálním životem.

Muži přichází k urologovi častěji než ženy a často má problémy s močením. „Močení nevytéká, jak by měla vytékat a nebo příliš časté močení. Nejčastější příčina je zvětšující se prostata. Zvětšení prostaty postihne každého. Ta rada by měla zaznívat ze strany prevence, i když to chlapa dostihne dříve nebo později,“ říká Novotný. Muži se podle něj nechtějí invalidizovat. „Musíte mu nabídnout strategie léčby,“ popisuje léčby rakoviny prostaty.

Lékař doporučuje ve 40 letech odběr PSA, v závislosti na odběru rodinné anamnézy. Když je tam např. syndrom nádorové rodiny a objevuje se v rodině vyšší počet nádorů, zjistí se hladina PSA. „Ideální prevencí rakoviny prostaty je 21 ejakulací během měsíce. Prostatické zdraví je o aktivním způsobu života, člověk by měl aktivně sexovat.“

Jak poznat infekci močových cest? Jak předejít problémům s prostatou? Jak se léčí rakovina prostaty? A proč je nejlepší prevencí sex?

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.