×

Další video: „Chceme referendum o EU a připravovat se na vystoupení. Lidé ztrácí naději a důvěru. Nová nemocnice ve Zlíně byla iluze volební kampaně.“ – říká Libor Lukáš (Trikolóra)

Countdown
Zrušit
×
AUDIO ZÁZNAM

„Divertikulární nemoc, hit posledních let, souvisí s nedostatkem pohybu a přemírou alkoholu. Tyto střevní výchlipky má každý druhý člověk.“ – upozorňuje primářka Viera Křížová.

„Divertikulární nemoc, hit posledních let, souvisí s nedostatkem pohybu a přemírou alkoholu. Tyto střevní výchlipky má každý druhý člověk.“ – upozorňuje primářka Viera Křížová.

Proč si vybrala obor, který řeší nemoci zažívacího traktu? Co je to konkrétně divertikulární nemoc, „hit“ posledních let, a jak se projevuje? Co jsou to polypy? Jakou nemoc měl Václav Havel? Jak Viera Křížová, primářka interního oddělení Nemocnice Na Homolce, divertikly neboli střevní výchlipky diagnostikuje?

„Začala jsem jako internista. Po promoci jsem byla na interní klinice a interna má mnoho podoborů. Mne zaujala gastroenterologie, protože je to trochu manuální metoda. Vyšetřujeme endoskopy. Je to, řekla bych, i hodně optimistický obor oproti jiným, jelikož máme hodně nemocí, které nejsou onkologické.“ – říká nejprve Viera Křížová, primářka interního oddělení Nemocnice Na Homolce.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Zabýváme se vředovou chorobou, záněty žaludku, záněty tlustého střeva. Pojišťovna proplácí preventivní kolonoskopie až po padesátém pátém roce života. Pokud má někdo bolesti břicha nebo krvácení do stolice, je kolonoskopie namístě a může se udělat dřív.“ – dodává Viera Křížová, primářka interního oddělení Nemocnice Na Homolce.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

viera-krizovadivertikularni-nemocvaclav-havelprevenceinternanemocnice-na-homolce

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.