×

Další video: „Republikán Vance je budoucnost světa. Česká média jsou k smíchu, Američané berou Orbánova jednání vážně. České nemocnice pracují výrazně méně a méně.“ – Roman Šmucler

Countdown
Zrušit
×

Moc peněz #14 – Ideální čas k nákupu zlata

Minulý díl investičního a ekonomického magazínu Moc peněz se zabýval rekordním nárůstem hodnoty ceny zlata, tentokrát se věnuje způsobům, jakými do zlata investovat. Stálým hostem je emeritní vyšetřovatel a ekonomický analytik Robert Vlášek, vlastník pěti firem s obratem 100 mil. Kč ročně.

Zajímá vás investice do zlata? Napište na [email protected] a získejte slevu na vstupní poplatky.

Stále platí, že investice do zlata jsou číslem jedna? Proč jím nejsou například diamanty?

„Řekl bych, že to platí, a nejenom nyní, ale dlouhodobě. Sice nemáme křišťálovou kouli, ale je faktem, že hodnota zlata dosáhla rekordních částek někdy před deseti dny. Ale reálně to maximum není (tématem se zabýval minulý díl pořadu, pozn. red.).“ – vysvětluje Robert Vlášek.

Jak rostlo zlato v českých korunách

„Zlato rostlo v korunách v předchozích 12 měsících měsících o 30 procent, ale reálně je stále podhodnoceno. Za tři roky vyrostlo o nějakých 50 procent.“ – upozorňuje Robert Vlášek.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

Jaké jsou další výhody zlata?

„Zlato má několik výhod. Dvě zásadní jsou, že například není zatíženo DPH jako diamanty, kde činí DPH 21 procent, což platí i u stříbra. Zlato je tedy od daně z přidané hodnoty osvobozeno, stejně jako od daně z kapitálového výnosu.“ – zmiňuje i druhou výhodu Robert Vlášek.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

Tento pořad je vyroben ve spolupráci s firmou FireGold s.r.o.

robert-vlasekmoc-penezxtvxaverekonomicky-magazinzlatoinvestice-do-zlatahodnota-zlatadiamantynarust-ceny-zlatavyhody-zlatainvestice
Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.