×

Další video: Trudka na scéně! Chytrý kýbl! Barmské ženy vyhrály!

Countdown
Zrušit
×

Moc peněz #10 - Zlato jako jistota

Investiční a ekonomický magazín Moc peněz, jehož stálým hostem je emeritní vyšetřovatel a ekonomický analytik Robert Vlášek, vlastník pěti firem s obratem 100 mil. Kč ročně, se zabývá opět tématem zlata – tentokrát z pohledu investiční jistoty.

Zajímá vás investice do zlata? Napište na [email protected] a získejte slevu na vstupní poplatky.

Jak daleko je příprava zlaté investiční mince s komentátorem XTV Petrem Holcem?

„Jsme daleko, což je dobrá zpráva. Ostatně máme všechno připraveno na ražbu, stojíme jenom v pořadí, ale myslím, že 27. února budeme razit. Během tří čtyř dnů mince vyrazíme a budou k dispozici tady v XTV.“ – říká Robert Vlášek.

Když se lidé před několika lety rozhodli část svých úspor, byť malou, dávat bokem do zlatých výlisků, slitků či mincí, prodělali z dlouhodobého hlediska, anebo naopak vydělali?

„Určitě vydělali. Když se podíváme kupříkladu na zhodnocení v českých korunách, tak vidíme, že za posledních šestnáct let zlato vyrostlo o nějakých 380 procent.“ – podotýká Robert Vlášek. „Pro mne je klíčové, zejména v dnešní době, že zlato poráží inflaci.“

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

V čem je zlato silnější než inflace?

„V době inflace je o zlato zájem – velcí investoři, ale i ti menší do něj investují; většinou je to doba zároveň nějaké ekonomické nestability, což tlačí na růst ceny zlata, proto v delším horizontu roste jeho cena více, nežli jaká je inflace.“ – vysvětluje Robert Vlášek.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

Tento pořad je vyroben ve spolupráci s firmou FireGold s.r.o.

moc-penezxtvrobert-vlasekzlatoinvesticni-zlatoinvesticeinvesticni-jistotazlate-micepetr-holecinvesticni-mincexaverinflace
Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.