×

Další video: „Ukradeného Picassa jsem vrátil do Čech, v Bulharsku na mne mířili Kalašnikovem. Krade se víc než před revolucí, boj proti organizovanému zločinu je zpravodajská práce.“ – říká Ivan Moroz, bývalý elitní detektiv

Countdown
Zrušit
×

„Když se lidé rozhodnou se státem mluvit elektronicky, tak už je nebude obtěžovat na poštách. Optická vlákna chceme i k silnicím II. a III. třídy.“ – říká místopředseda ODS Martin Kupka.

Hostem pořadu Horká linka je tentokrát místopředseda ODS Martin Kupka. Hovoří mimo jiné o elektronizaci státní správy, zlepšení komunikace s úřady ve Středočeském kraji, ale i o tom, jak se sám chrání před onemocněním covid-19.

„K elektronické komunikaci s úřady, i s ohledem k dnešní době, se nejenom stavím pozitivně, ale zasadil jsem se o celou řadu změn v české legislativě, které směřují k tomu, aby se opravdu lidem komunikace s úřady usnadnila. Významným počinem bylo přijetí zákona o právu občana na digitální službu, což je jakási digitální ústava. A jejím výsledkem by mělo být a bude, že lidé, pokud se rozhodnou se státem mluvit elektronicky, tak už je stát nebude obtěžovat zasíláním písemností poštou, a bude jim opravdu poskytovat všechny informace elektronicky.“ – vysvětluje Martin Kupka.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Věc, která mě tíží, je zajistit na území celé republiky dobře dostupný rychlý internet. I nyní, když lidé zůstali v karanténě, se ukázalo, jak je důležité mít dobré a rychlé připojení. Podařilo se usnadnit budování elektronických sítí moderní komunikace, pokládání optických vláken. Chtějí bychom usnadnit to, aby bylo možné například podél silnic druhé a třetí třídy pokládat optické vlákno tak snadno, jako se tomu daří třeba v Německu nebo Rakousku.“ – dodává Martin Kupka.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

Martin Kupka je český politik a novinář, od ledna 2014 místopředseda ODS, od roku 2010 starosta Líbeznic a od roku 2016 zastupitel Středočeského kraje. Po přezkoumání výsledků sněmovních voleb 2017 Nejvyšším správním soudem byl prohlášen zvoleným poslancem namísto Petra Bendla.

 

martin-kupkaodsdatova-schrankadigitalizacestatni-spravakomunikace-s-uradymilos-zemaninternetopticke-vlaknocovid-19hospicmilos-vystrcil

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.