×

Další video: Holky z naší LGBT školky, Hayatova převýchova a Amatéři

Countdown
Zrušit
×

Předvolební debata 2021 – Pardubický kraj. Mikuláš Ferjenčík: „ČT by se měla financovat i ze státního rozpočtu.“ a David Kasal: „Děti ve školách je třeba pravidelně testovat.“

Před letošními volbami vám XTV přináší předvolební debaty s kandidáty do Poslanecké sněmovny České republiky. Pokoušíme se vám zprostředkovat názory na důležitá a klíčová témata, abyste si mohli utvořit obrázek, komu vhodit ve letošních podzimních volbách svůj hlas.

Z každého kraje jsme pozvali různé kandidáty, jejichž subjekty mají dle předvolebních průzkumů šanci úspěchu. V další diskuzi, konkrétně za Pardubický kraj, jsou to David Kasal (ANO 2011) a Mikuláš Ferjenčík (Piráti).

David Kasal je lékař, od října 2013 poslanec (zvolen ještě jako nestraník za hnutí ANO 2011), od roku 2010 zastupitel města Chrudimi (dříve také radní města). Po absolvování místního gymnázia vystudoval na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové (promoval v roce 1993), kde získal titul MUDr. Ihned po studiích nastoupil v roce 1993 na Dětské a novorozenecké oddělení v Chrudimské nemocnici, kde je od roku 2004 primářem. Od roku 1998 také ošetřuje děti v alergologické ambulanci a od září 2013 řídí Lékařskou pohotovostní službu v Chrudimi. Ve volbách v roce 2021 je lídrem hnutí ANO 2011 v Pardubickém kraji.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

Mikuláš Ferjenčík je pirátský poslanec za Pardubický kraj a v letech 2014–2018 zastupitel Prahy za Pirátskou stranu. Pochází z Českých Budějovic. Studoval na gymnáziu v Přelouči. Díky stipendiu nadace Open Society Fund dva roky strávil na Brentwood School v Essexu ve Velké Británii, kde složil i tamní maturitní zkoušku. Vystudoval bakalářský studijní program na FHS UK. Ve volbách v roce 2021 je z pozice člena Pirátů lídrem kandidátky koalice Piráti a Starostové v Pardubickém kraji.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

david-kasalanomudr.lekarposlanecmikulas-ferjencikbakalarpiratipardubicky-krajvolbypredvolebni-diskuzepoliticka-diskuzevolby-2021snemovnaposlanecka-snemovnacovid-19koronavirustestovanitestypfizervakcinacectceska-televizerozpocetfinancovani-ctxtvargumentyxaver

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.