×

Další video: Holky z naší LGBT školky, Hayatova převýchova a Amatéři

Countdown
Zrušit
×

Předvolební debata 2021 - Královehradecký kraj. Jan Birke: „Fiala a ODS už ničím nepřekvapí.“ a Klára Dostálová: „Zpravodajství ČT vysílá doslova dezinformace.“

Před letošními volbami vám XTV přináší předvolební debaty s kandidáty do Poslanecké sněmovny České republiky. Pokoušíme se vám zprostředkovat názory na důležitá a klíčová témata, abyste si mohli utvořit obrázek, komu vhodit ve letošních podzimních volbách svůj hlas.

Z každého kraje jsme pozvali různé kandidáty, jejichž subjekty mají dle předvolebních průzkumů šanci úspěchu. V první diskuzi, konkrétně za Královéhradecký kraj, jsou to Jan Birke (ČSSD) a Klára Dostálová (ANO).

Starosta Náchoda Jan Birke (* 1. června 1969) je od října 2013 poslancem za sociální demokracii. V dubnu 2021 dostal nabídku na post ministra kultury, když byl odvolán ministr zahraničí Petříček. ČSSD prostřednictvím Jana Hamáčka zveřejnila, že by se novým ministrem zahraničních věcí stal Lubomír Zaorálek a Birke pak novým ministrem kultury. Tento návrh však Zaorálek odmítl. Ve volbách do poslanecké sněmovny v roce 2021 je Jan Birke lídrem ČSSD v Královéhradeckém kraji.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

Klára Dostálová (* 13. března 1971) je od prosince 2017 ministryní pro místní rozvoj v první a poté i druhé Babišově vládě. V letech 2014 až 2017 působila jako náměstkyně ministryně pro místní rozvoj, od října 2017 je poslankyní; v letech 2016 až 2017 a opět od roku 2020 působí jako zastupitelka Královéhradeckého kraje, nestraník za hnutí ANO 2011. Ve volbách do poslanecké sněmovny v roce 2021 je z pozice nestraníka lídryní kandidátky hnutí ANO v Královéhradeckém kraji.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

jan-birkecssdkralovehradecky-krajklara-dostalovaanoministryne-pro-mistni-rozvojposlanecdopravastavebni-zakonodspetr-fialactzpravodajstviverejnopravni-mediavolbykampanpredvolebni-debataxtv

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.