Václav Klaus mladší: O zvyšování daní, platech učitelů, o cenzuře Facebooku, o homosexuálech, o třetím pohlaví, o sjezdu ČSSD atd.

„Alkohol pije drtivá většina českých obyvatel, je to tahání peněz lidem z kapsy. Když se alkohol zdraží, přijdou zase otravy. Spotřební daň na tvrdý alkohol už je i tak obrovská a to vede k tomu, že se dováží pochybný alkohol bůhví odkud. Když bude daň 90%, všichni budou alkohol pálit sami a pašovat ho z Polska,“ vyjádřil se Václav Klaus mladší ke zvýšení spotřební daně na alkohol a cigarety. On sám má ambice veškeré daně naopak snižovat.

Klaus není příliš spokojen s financováním školství. „Daňoví poplatníci teď sypou o 40 miliard víc do reformy financování školství. Budou se sanovat poloprázdné školy, které nemají moc žáků a studentů. Kdyby to fungovalo normálně, mzdy by se učitelům zvýšily o 40 %. Ale ty peníze z daní lidí se vysypou z okna a kantoři je nedostanou. Dostanou 15 %, ale většinou jim ředitelé ještě seberou z osobního, protože na to nemají,“ tvrdí Klaus. Školství má podle Klause i další problémy: myslí si, že čtvrtina českých deváťáků nic neumí a chybí jim funkční gramotnost. Myslí si také, že vysokoškolské vzdělání ztrácí prestiž, je tedy pro většinu studentů ztráta času a peněz.

Nelíbí se mu ani návrh poslankyň ČSSD o dluhové amnestii: „Vidím svět jinak a prosazuji jiné hodnoty. Představa, že se dluhy někomu odpustí je šílená. Jiná věc je, že v 90. letech byly dluhy špatně vymahatelné, lidi schválně neplatili. Teď mají naopak velká práva exekutoři a často si z dluhu vezmou velkou část. To by se mělo srovnat, ale odpustit půjčky lidem, co si je naberou, není řešení,“ říká.

„Jsem liberál, ať si každý dělá, co uzná za vhodné. Obecně nechápu, že nějaký pán v mém věku musí na základě sexuality běžet v roztodivném oblečku po městě. Nevím, jestli to normální homosexuály nějak oslovuje. Měli by dělat Prague Pride v Rijádu nebo Islamabádu, tam, kde jde o život a kde je ta komunita opravdu pronásledována, to v ČR není, takže tady mají spíš mejdan,“ myslí si Václav Klaus ml. o slavném průvodu homosexuálů. Je také toho názoru, že partnerské svazky by měli uzavírat pouze lidé opačného pohlaví.

Co si myslí o daňových reformách? Jaké šance dává prosazení zákona o cenzuře Facebooku a v čem tento zákon spočívá? Jaký má názor na legalizaci prostituce? Souhlasí s názory kolegy Pavla Novotného? A jaký je jeho názor na uprchlickou krizi?

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.