„Michal Tučný byl téměř člen naší rodiny, občas vystupuji v jeho košili. Jan Vyčítal je geniální příběhář…“ – říká countryman Petr Kocman.

Jaké vzpomínky z dětství má na zpěváky, kteří se u nich doma střídali. Jak se jeho otec Zdeněk dostal k zpracování kožedělným výrobkům neboli ozdobnictví? Jak složil Honza Vyčítal text k revivalu písně Tears of Heaven?

Petr Kocman (43) je český zpěvák a jeden z nejlepších kytaristů. Od devíti let vystupoval se svým otcem Zdeňkem Kocmanem. Od roku 1995 do roku 2006 byl členem skupiny Greenhorns. Nyní hraje se svou doprovodnou skupinou Petr Kocman Band.

„Můj táta pracuje s kůží. Dělá z kůže snad úplně všechno kromě oblečení, třeba doplňky pro stroje Harley-Davidson. Stále ještě pracuje. Když chtěl dělat tohle americké řemeslo, tohle ozdobnictví, jak si ho pojmenoval, oficiálně v osmdesátých letech, soudruzi mu napsali do zamítnutí: Řemeslo je to padlé  a svým zaměřením se hodí na Divoký západ.“ – líčí Petr Kocman, který si klobouky objednává v Texasu.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„V mém dětství se u nás doma střídali muzikanti, často Michal Tučný. Poznal jsem díky tomu, jak to chodí v muzikantském světě. Zákulisí. Že s Fešáky a Greenhorny je velká legrace. Tučný překřtil mého tátu na Tátu brněnské country.“ – dodává Petr Kocman, jenž ve studiu zahraje i některé písničky.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

petr-kocmanzdenek-kocmanmichal-tucnyhonza-vycitalcountryeric-clapton

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.