×

Další video: „Covid mění zahrady, lidé se vrací k opékání buřtů. Bohatí chtějí vodopády a vzrostlé stromy. Skalky jsou už z módy.“ – říká zahradní architektka Dana Makrlíková

Countdown
Zrušit
×

„Že mě pacienti poznávají jako muzikanta? S tím jsem měl problém. Hraní jsem skrýval. Muzikou jsem učarován od dětství.“ – říká lékař a muzikant Ivan Huvar.

Už mu někdo řekl, že začíná vypadat jako Paul McCartney? Je pro něj muzika útěkem od toho, co vidí na operačním sálu?  Poznávají primáře Ivana Huvara pacienti jako zpěváka a kytaristu slavné skupiny a má s tím problém?

 

Ivan Huvar se muzice věnoval už za studií medicíny. Dnes je primářem gynekologického oddělení Městské Nemocnice Milosrdných Bratří v Brně. Na moderním pracovišti vybudovali mimo jiné jednotku pro operování ženské inkontinence. Současně je členem (skladatelem, textařem, zpěvákem a kytaristou) brněnské skupiny Folk Team.

„Že vypadám jako Paul McCartney, mi lidé říkají. Pouze mám pocit, že dřív jsem vypadal jako jeho mladší nevlastní bratr, a teď už vypadám jako jeho starší nevlastní bratr.“ –  míní  lékař a textař Ivan Huvar.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Muzika je pro mě relaxace. Ale já jí byl potrefen ještě dříve, než jsem začal studovat medicínu. Měl jsem asi nějakou mánii. Na mě měla muzika takový kouzelný vliv,  že když jsem slyšel v dětství některé písničky, byl jsem učarován. To mne dodnes neopustilo.“ – dodává lékař a textař Ivan Huvar.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

ivan-huvarfolk-teamlekarmuzikamedicina

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.