×

Další video: „Pirátské koketování s islámem je hrůza. BIS a tajné služby hrají vlastní politickou hru. Developer Arenberger do června nevydrží.“ – komentuje Petr Holec

Countdown
Zrušit
×

"Zavedeme základní vojenský výcvik..." říká Realista Michal Moroz

Hostem nezávislé internetové televize XTV byl tajemník strany Realisté a lídr její pražské kandidátky pro parlamentní volby Michal Moroz.

Ve spojení s politickou stranou Realisté je vidět zejména její mentor, politolog Petr Robejšek, přesto u jejího zrodu stála skupina lidí včetně exnáměstka ministra vnitra Michala Moroze. “Mě nepřesvědčili Realisté. Byl jsem u začátku toho projektu, ještě když byl v plenkách, zcela teoretických, takže jsem v podstatě s Petrem Robejškem a několika dalšími kolegy jedním z autorů té myšlenky. Já se snažím o Realistech ted’ přesvědčovat jiné,” zmiňuje úvodem Moroz.

Přestože volební preference strany prozatím nenaznačují uspokojivý volební výsledek, věří jejich analytik, že bude nakonec úspěšný. Na otázku, zda se manipuluje s předvolebními průzkumy, říká: “Já myslím, že ano, ale ne tak, že by za agenturou někdo přišel a řekl: Tady máš peníze, ohni mi ta čísla nahoru. To je mnohem sofistikovanější. Každá agentura má dlouhodobé klienty, ČSSD si dlouhodobě objednává průzkumy atd. Samozřejmě pokud je někdo dlouhodobým zadavatelem, a to jsou hlavně velké strany, tak ty agentury mají tendenci inklinovat k tomu, že jim nějakým způsobem pomáhají. Nejjednodušší způsob, jak mohou pomoci, je zvolit správnou metodiku.

“Já bych doporučoval sledovat trendy a nefixovat se na jednu agenturu, ale dívat se speciálně na ty, které měří potenciál, nikoliv preference,” dodává Moroz.

Pro své potencionální voliče, obávající se z propadnutí hlasu pro novou politickou stranu ve volbách, má Moroz jednoduché řešení. “Kdyby volič uvažoval touto optikou, tak se tam ty strany nedostanou. Bud’ chcete změnu, nebo změnu nechcete. Pokud změnu chcete, musíte zkusit zariskovat s novým subjektem. Nemůžete ji očekávt od subjektů, které v té Poslanecké sněmově jsou. Od kterých...?”

Důvod, proč se Realisté neobjevují často v médiích, je podle Michala Moroze ignorace ze strany médií, jakožto nejlepší způsob, jak je z mediálního prostoru vytlačit. “Vůbec nepodezírám politickou konkurenci z toho, že by svými kanály ovlivňovala redakce, aby o nás nepsaly. Je to dáno tím, že to, co mi reprezentujeme myšlenkově, se velmi silně rozchází s vnímáním světa především veřejnoprávní televize a vydavatelství Ekonomia. To jsou naši ideoví oponenti a dělají všechno proto, aby nás do veřejného prostoru nedostali,” dodává.

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.