×

Další video: „Covid mění zahrady, lidé se vrací k opékání buřtů. Bohatí chtějí vodopády a vzrostlé stromy. Skalky jsou už z módy.“ – říká zahradní architektka Dana Makrlíková

Countdown
Zrušit
×

"Za Sobotku bych ruku do ohně nedal..." říká Roman Onderka

Bývalý brněnský primátor v úvodní části rozhovoru vysvětlil svůj názor na aktuální vnitrostranický stav ČSSD. „Sociální demokracie není zdevastovanou stranou, ale bude se muset nad sebou zamyslet.“ Bohuslava Sobotku hodnotí jako dobrého premiéra, kritizuje ho ale za to, že byl měkký a nedokázal oponovat Babišovi. Onderka už prý před čtyřmi lety stranu vyzýval, aby ČSSD nechodila do koalice s ANO. 

Domovskou stranu chválí za efektivní řešení důchodů a budování veřejné infrastruktury, kritizuje ji za nezvládnutí digitalizace a nesnížení byrokracie v České republice. Některé úřednické činnosti by podle něj měly jít zařídit přes internet, za což se sociální demokraté nezasadili.

Sociální demokracie má mnoho vnitrostranických názorů, které se liší a bylo by dobré je nabídnout voličům.“ Sociální demokracii ale doporučil, aby nestavěla žádného svého kandidáta do prezidentských voleb. „Nevidím ve vedení ČSSD tak silnou osobnost, aby uspěla v prezidentských volbách.

Chtěl by prosadit novelizaci protikuřáckého zákona. Současnou podobu vnímá jako perzekuci velké části obyvatel, nikoli jako pouhé omezení ve vztahu ke zdraví. Dalším tématem byla i elektronická evidence tržeb. „Měla by se měl zavést 3. nebo 4. fáze EET, dokončit co je rozpracováno a pak vyhodnocovat.“ Aby byly rovné podmínky pro všechny je podle Onderky sympatické, vadí mu však, že to uškodilo některým drobným podnikatelům.

Jak zavzpomínal Onderka na některé velké kauzy ČSSD? Jaký má postoj k jeho kolegovi Bohuslavu Sobotkovi a co říká na kauzu OKD? Co si myslí o Davidu Rathovi nebo o Michalu Haškovi? A jakého výsledku voleb se ČSSD nejvíce obává?

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.