×

Další video: „Rouškování je zlaté tele. Václav Klaus na prezidenta kandidovat nebude. Trumpa dohání minulost, musí se pomstít prohra Hillary.“ – komentuje Karolina Stonjeková

Countdown
Zrušit
×

„V některých rádiích mne vyřadili. Je to až směšné. Jako za totáče.“ – říká zpěvák Jakub Smolík.

Urazí se, když se řekne, že zpívá obyčejné písničky? Jak vnímá dnešní dobu – časté nálepkování? Co pro zpěváka a muzikanta Jakuba Smolíka znamenal odchod Karla Gotta? A proč je píseň Já za Tebou dál budu stát nedoceněná?

„Já jsem chtěl vždycky zpívat písničky lidem tak, aby jim rozuměli. Proto jsem měl rád písničky Petra Nováka. Nikdy jsem netvrdil, že dělám nějaké umění. Baví mě zpívat pro lidi. Stejně tak mi nikdy nezáleželo na tom, kdo mi písničku napsal, mám třeba jednu od číšníka z Loun. Ale dnes už to mohu říct, dokonce jsem vrátil písničku Pavlu Vrbovi. Ten se urazil. Říkal: ‚Já jsem básník, to mi ještě nikdo neudělal!‘ Já mu pověděl, že těm textům nerozumím.“ – vypravuje zpěvák a muzikant Jakub Smolík.

Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„V době, kdy jsem natočil první písničku, jsem pracoval v autoservisu. Byl to úžasný pocit, když jsem se slyšel poprvé v rádiu. Lidi se začali zajímat. V současné době jsem nebyl pozván na jeden festival, jelikož mám nějaké klipy na TV Šlágr. Jenže jakým způsobem dostat novou desku mezi lidi? V rádiích mne vyřadili z playlistů.“ – konstatuje zpěvák a muzikant Jakub Smolík.

Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

karel-gottcountrypopularni-hudbajakub-smoliktv-slagrpavel-vrbacountry-music

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.