×

Další video: „Rouškování je zlaté tele. Václav Klaus na prezidenta kandidovat nebude. Trumpa dohání minulost, musí se pomstít prohra Hillary.“ – komentuje Karolina Stonjeková

Countdown
Zrušit
×

"Sobotka a Špidla jsou hrobaři ČSSD..." říká Jiří Ovčáček

Hostem XTV byl mluvčí prezidenta ČR Jiří Ovčáček, který nečekaně souhlasil s návrhem moderátora Luboše Xavera Veselého vést rozhovor z pozice občana. Poprvé tak oficiálně prezentoval své osobní názory. "Prezident dovedl sociální demokracii do vlády. Je smutné vidět, že se ČSSD dostavá do situace, ze které není návratu," uvedl například Ovčáček. "Hrobařem sociální demokracie je i Vladimír Špidla, poradce Bohuslava Sobotky." Podle Ovčáčka nemá prezident Zeman žádné takové poradce, které slepě poslouchá.

Jiří Ovčáček odmítl, že by ho lákal vstup do politiky: "Uvědomil jsem si, že se v prostředí novinařiny a státní služby pohybuje 15 let. Zažil jsem toho dost a nerad bych to aplikoval sám na sebe. Baví mě se politikou zabývat, ale má současná práce je nejlepší, jakou jsem kdy dělal. Je to i díky skvělému šéfovi," prozradil Ovčáček.

"Kdybych zjistil, že nejsem karikován některými kavárenskými kruhy, tak bych se ptal, co jsem udělal špatně," odpověděl Jiří Ovčáček na dotaz, zda ho někdy mrzí negativní odezva některých kritiků. "Aby mě naštval nějaký hloupý mail, to se mě nedotkne. Karikatury z novin si vystavuji v kanceláři. Jedna věc je virtuální život a druhá jsou osobní setkání v regionech, kde mi lidé děkují, že bráním prezidenta," dodal Ovčáček.

Tiskový mluvčí prezidenta kritizoval veřejnoprávní média, která je podle Ovčáčka pod vlivem TOP 09 a ČSSD. Parlamentní strany podle nejznámějšího tiskového mluvčího ovlivňují obsah České televize přes členy Rady ČT.

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.