×

Další video: „Covid mění zahrady, lidé se vrací k opékání buřtů. Bohatí chtějí vodopády a vzrostlé stromy. Skalky jsou už z módy.“ – říká zahradní architektka Dana Makrlíková

Countdown
Zrušit
×

Rozpory mezi TOP 09 a Piráty? „Chceme dělat věci pořádně, nikoli na základě dojmů a nějaké ideologie.“ – říká radní pro správu majetku hl. města Prahy Jan Chabr.

Jaké věci nyní nejvíce trápí radního pro správu majetku hl. Města Prahy Jana Chabra (TOP 09)? Co je to vlastně Staroměstská tržnice? Co vznikne na jejím místě? Nebude problém s parkováním? Jaké jsou momentálně vztahy v koalici poté, co se do pirátského primátora Zdeňka Hřiba pustil exšéf TOP 09 Jiří Pospíšil?

„Ať je to Staroměstská tržnice, anebo městský mobiliář, tyto záležitosti mne bolí. Staroměstská tržnice je úsek ve spodní části Václavského náměstí. Diváci to budou nejlépe znát podle toho, že tam byl Albert. Historicky tam byla pražská Staroměstská tržnice, nicméně v posledních letech to byl takový bezútěšný kousek místa, kde byla z jedné strany vietnamská restaurace, pak malá opravna obuvi a velký supermarket. My se rozhodli ke kompletní revitalizaci prostoru. V tuto chvíli vybíráme dodavatele díla a budeme spouštět velký tendr na budoucího provozovatele.  Nechceme konkrétně říkat, co tam bude, ale ideově chceme, aby se tam navrátil život. Aby to nebyla jenom tržnice.“ – konstatuje radní pro správu majetku hl. Města Prahy Jan Chabr (TOP 09).

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Jsme koalice složená z lidí, kteří v politice předtím přímo nepůsobili. Nemají velkou zkušenost z politické exekutivy. I díky tomu docházím k častým nedorozuměním a dezinterpretacím. Ty se pak projevují i mediálně. Mezi Piráty a TOP 09 se projevují i ideologické rozpory. My chceme dělat věci pořádně, na základě zkušeností, faktů, nikoli na základě dojmů a nějaké ideologie.“ – dodává radní pro správu majetku hl. Města Prahy Jan Chabr (TOP 09).

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

jan-chabrprahatop-09pospisil

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.