×

Další video: „Přísná dieta v době COVIDU-19 je riskantní pro průběh nemoci. Imunitní systém nemá energii.“ – varuje obezitolog Martin Matoulek

Countdown
Zrušit
×
AUDIO ZÁZNAM

„Pro onkologické pacienty je režim, ve kterém dnes žijeme, běžný. Nakoupili jsme respirátory a ventilátory za 10 milionů. Ale je dost času na to mít strach.“ – říká prezidentka Kapky Naděje Vendula Pizingerová.

„Pro onkologické pacienty je režim, ve kterém dnes žijeme, běžný. Nakoupili jsme respirátory a ventilátory za 10 milionů. Ale je dost času na to mít strach.“ – říká prezidentka Kapky Naděje Vendula Pizingerová.

„Co se týká prvopočátku Kapky naděje, což jsou onkologičtí pacienti, tak tento režim, ve kterém dnes žijeme, je pro ně zcela běžný. To znamená, že děti i lékaři i personál nosí roušky, všichni se dezinfikují, takže pro mne to nebylo nic nepřirozeného, ale v podstatě jsme se začali potýkat s tím, že nám začali volat lékaři z různých nemocnic, že jim chybí respirátory.“ – popisuje prezidentka nadačního fondu Kapka Naděje Vendula Pizingerová.

„Samozřejmě že některé nemocnice se obávaly, že nebudou mít dostatek plicních ventilátorů. Neměli jsme moc času se nad tím zamyslet a během sedmi dnů jsme uspořádali na TV Prima koncert, který se jmenoval Vlna naděje. Kapka naděje nakoupila veškeré tyto věci, které jsem jmenovala, v hodnotě 10 milionů korun a v rámci toho večera se nám podařilo vybrat 6 milionů. A zrovna nyní jezdíme po nemocnicích a největší pomoc jde do motolské nemocnice, kam jdou veškeré přístroje, které tam potom i zůstanou, a jde tam i velký počet respirátorů.“ – dodává prezidentka nadačního fondu Kapka Naděje Vendula Pizingerová.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

A jak situaci prožívá sama? „Já sama myslím, že je dost času na to, abychom měli strach. Strach je to, co vás v životě vždycky svazuje, takže já jsem si určitě nepustila koronavir k tělu. Moje jediná obava v rámci koronaviru je, že můj syn bude dělat nyní přijímačky na střední školu. Nyní se musí učit sám. Já na to mohu dohlédnout, ale víte co, on mě také často nalakuje.“ – uzavírá prezidentka nadačního fondu Kapka Naděje Vendula Pizingerová.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

vendula-pizingerovakapka-nadejeonkologicti-pacientirespiratorykoronavirusplicni-ventilatorycovid-19vendula-svobodova

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.