×

Další video: „Přísná dieta v době COVIDU-19 je riskantní pro průběh nemoci. Imunitní systém nemá energii.“ – varuje obezitolog Martin Matoulek

Countdown
Zrušit
×

„Okouzlila mě Gruzie. Ve Státech bylo těžké se prosadit. A Janáčkovi nejvíce rozumějí Japonci.“ – říká houslový virtuos Jaroslav Svěcený.

Vyzkoušel si zahrát americké country s ostrým zvukem houslí? Nezanedbává virtuos Jaroslav Svěcený české posluchače? Je publikum v zahraničí, kam často vyráží, podobné tuzemskému, anebo rozdílné a v čem? Čím jej okouzlila Gruzie? Kam se aktuálně chystá a kde bude koncertovat?

 „Teď hraju více v zahraničí, i když také neopomínám české a moravské luhy a háje. Byl jsem nyní v Gruzii, koncertoval jsem v Tbilisi. Gruzínci jsou velmi kulturní a pohostinní. …Dost často jezdím do Států. Nepoužil bych slovo populární, ale je pravda, že jsem tam zvaný, což mne těší. New York, Los Angeles, Chicago, to jsou lokality, kde se hodně klasika hraje. A vznikají z toho mosty do jiných zemí, třeba do Singapuru, kde budu hrát zanedlouho.“ – popisuje houslový virtuos Jaroslav Svěcený.

Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

 „V zahraničí si hodně žádají Dvořáka. Ten je s Janáčkem nejhranějším autorem ve světě. Janáčkovi nejvíce rozumějí Japonci. Před dvěma lety byl dokonce nejhranějším českým autorem. Janáček je moderní a pro mnoho lidí je to klasika. Hrají ho v New Yorku. Je třeba ho ale dobře nastudovat. Tuto hudbu je třeba rozklíčovat.“ – doplňuje houslový virtuos Jaroslav Svěcený.

Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

hudbajaroslav-svecenyantonin-dvorakleos-janacekhousle

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.