×

Další video: Koudelky se nebojíme, papíry na hlavu máme a jdeme do průvodu

Countdown
Zrušit
×

„Očkování proti koronaviru u dětí od 12 let doporučuji, jde o ochranu prarodičů. Během covidu byla v Česku stále dostupná zdravotní péče.“ – říká primář David Kasal (ANO)

David Kasal je poslancem za hnutí ANO. Ihned po studiích nastoupil v roce 1993 na dětské a novorozenecké oddělení v chrudimské nemocnici, kde je od roku 2004 primářem. Od roku 1998 také ošetřuje děti v alergologické ambulanci a od září 2013 řídí Lékařskou pohotovostní službu v Chrudimi. Otázky tak logicky směřují k onemocnění covid u předškoláků a školáků, k očkování dětí, rodičovským protestů proti rouškám či třeba k distanční výuce.

„Covid se obecně na dětských odděleních projevil takto: v počátečním stavu jsme neměli žádné pacienty nebo minimum pacientů, protože neprobíhaly kontakty mezi dětmi, děti nebyly ve školkách, ve školách. Nedocházelo k přenosu běžných chorob. V zásadě jsme na těchto odděleních měli jenom závažné stavy – záněty slepého střeva, těžké zápaly plic.“ – říká David Kasal.

„Co se týká očkování dětí proti covidu, vzhledem k tomu, že mám to štěstí, že jsem od března 2020 i členem klinické skupiny na ministerstvu zdravotnictví a mám veškeré informace, tak očkování pro děti od dvanácti let výše doporučuji.“ – dodává David Kasal.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

A vysvětluje: „A to ze dvou důvodů: jednak je to ochrana dětí, jednak je to ochrana celé společnosti a starších členů domácností, protože přes děti v určité fázi docházelo k infikaci prarodičů v rodinách.“

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

david-kasalposlanecanoprimarlekardetske-oddeleninovorozenecke-oddeleninemocnice-chrudimcovid-u-deticovid-19vakcinaceockovaniockovani-u-detidistancni-vyukaskolstvirestriktivni-opatrenirouskyrodiceprotesty-proti-rouskampolitikavolbyxtv
Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.