×

Další video: „Babiše pošleme do vesmíru – kdo uteče, vyhraje. Zákazy jsou k ničemu, vláda dělá jen populismus. Vakcíny si zařiďme sami.“ – komentuje Vlastimil Tlustý

Countdown
Zrušit
×

„Nejsme zlo. Zkulturňujeme konzumaci alkoholu. Bary ale dostaly od médií strašnou masáž. Náš segment je v tuto chvíli dramaticky ohrožen.“ – říká majitel Bugsy’s Baru Václav Vojíř.

Nejsme zlo. Zkulturňujeme konzumaci alkoholu. Bary ale dostaly od médií strašnou masáž. Náš segment je v tuto chvíli dramaticky ohrožen. To říká Václav Vojíř, jenž patří mezi první barmanskou ligu a letos oslavil 25 let svého vyhlášeného Bugsy’s Baru poblíž Staroměstského náměstí, bohužel v situaci, kdy přemýšlí, co s byznysem udělá koronakrize, ale zároveň se pořád těší na to, co bude dál.

Takovou situaci Václav Vojíř v branži nepamatuje. „Kdykoli jsme měli nějaký závažný problém, který by připomínal svým dosahem současnou situaci, ať už to byly povodně, nebo prohibice nařízená po metanolové aféře, vždycky jsme viděli konec. Prostě jsme se kousli a řekli si: Jasně, je to v háji, ale teď to musíme překonat. Zase se to rozjede. Momentálně je to ale jinak. Nevidíme žádný konec. Mentálně mě krize ale moc nezasáhla, snažíme se i přesto držet na pozitivní vlně. Po ekonomické stránce nás to zasáhlo dramaticky, to musím říct na rovinu.“ – konstatuje guru tuzemských barmanů Václav Vojíř.

„Noční život, kam s koktejlovým barem patříme – byť se naši práci snažíme dělat trochu jinak, abychom do pejorativního pojmu noční život nespadali, a snažíme se zkulturňovat konzumaci alkoholu a nahrazovat kvantitu kvalitou –, tak přesto trpíme uzávěrou nočního života. Pro nás bylo prostě fatální zkrácení provozní doby na rozdíl od běžných restaurací.“ – dodává Václav Vojíř.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„V letním období byla určitá výhoda, že se orientujeme na českého hosta; zahraniční klientela tvoří asi 15 procent. To nás naši hosté nesmírně podrželi a chodili, aby nám vynahradili jarní restrikce. Náš segment je ale v tuto chvíli dramaticky ohrožen. Ze stran médií jsme byli neustále masírováni, že veškeré zlo se rodí během nočního života. Bary dostaly strašně na zadek.“ – míní Václav Vojíř.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

bugsy’s-barvaclav-vojirkoktejlovy-barbarmanku-liganocni-zivotuzaveraekonomicke-dopadykoronakrizekoronaviruscovid-19restriktivni-opatreniprovozni-doba

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.