×

Další video: „Prymula? Totální zatmění. Papalášský syndrom. Katastrofální přístup. Ministrem už být nemůže. Pokuta jedenáct tisíc za polibek je případ úřednické demence,“ říká Jaroslav Plesl.

Countdown
Zrušit
×

"Naše strana plnila plány, ale neuměla to prezentovat... říká Petr Dolínek

Petr Dolínek přijal pozvání nezávislé online televize na politickou debatu, ve které se hovořilo o ČSSD, volebních preferencích, situaci v Praze a také o tom, co očekává po volbách. 

Zpočátku rozhovoru proběhla pochopitelně diskuse na žhavá pražská témata, což jsou spory taxikářů s firmou Uber a dopravní válka na Praze 8. Nejvíce aktuální však bylo téma, jaká je nyní situace uvnitř ČSSD a kdo je vlastně hlavním představitelem sociální demokracie. „Bohuslav Sobotka je předsedou vlády, Milan Chovanec je ministrem vnitra a má na starosti vše uvnitř strany, Lubomír Zaorálek je ministrem zahraničí a je pověřený předvolební kampaní. Každý má svůj úkol a já pevně doufám, že lídr Zaorálek bude sestavovat budoucí vládu.“

Na dotaz, co říká tomu, že všem tradičním stranám včetně sociální demokracie klesají preference, Petr Dolínek uvádí: „V politice je nepřátelské prostředí, živí to hlavně hnutí Ano. Podkopávají důvěru lidí v politický systém, aby lidé měli pocit, že nic nefunguje. My jsme své plány plnili, ale špatně jsme to prezentovali.“

V případě, že by byla sociální demokracie opět ve vládě, umí si představit, že mnozí členové jsou schopni převzít agendu, např. Zaorálek, Chovanec, Hamáček, Tominová atd. Zdůrazňuje ale, že nejsou důležitá jména, ale resorty. Za klíčové pro ČSSD považuje: ministerstvo práce a sociálních věcí, zdravotnictví, školství, dopravy, průmyslu a obchodu a samozřejmě i financí.

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.