×

Další video: „Přísná dieta v době COVIDU-19 je riskantní pro průběh nemoci. Imunitní systém nemá energii.“ – varuje obezitolog Martin Matoulek

Countdown
Zrušit
×

„Nad námi tvůrci se o několik pater výš tyčí jediné jméno – Karel Gott. Kádrování po jeho úmrtí bylo nevkusné.“ – říká televizní a filmový režisér Jiří Strach.

Chtěl by žít ve Státech a točit v Hollywoodu? Jak vnímá televizní a filmový režisér Jiří Strach zahraniční tvorbu Miloše Formana? Jak vzpomíná na Václava Havla a hledá témata? Lákají ho moderní technologie, a to též ve filmu? Režíruje i doma? A na co se mohou diváci těšit?

„V rámci našich životů tohle už nikdy nezažijeme. Takové koberce svíček… Některé reakce mne rozesmutnily. To kádrování, které se začalo odehrávat, bylo naprosto nevkusné a nemístné. V den jeho smrti…“ – reaguje na skon Karla Gotta televizní a filmový režisér Jiří Strach.

Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Musím vědět, o čem vyprávět. Najít téma – klíč. Například u snímku Osmy, kde Ivan Trojan podepíše v opilosti Chartu, jsem klíč hledal. Ivan Trojan tam má za manželku Zuzanu Stivínovou, která s ním jeho osud přes všechny bolesti, přes všechny nevěry, přes všechno jeho hurónství trpělivě snáší. Klíč byl v tom, jak holky, naše ženy, jsou polovinou našich životů, našeho úspěchu. Jak nás dokážou podržet. ...Když máte skvělou manželku, jak se o ni můžete opřít. Je to film o dobrých ženách, které nás podporují.“ – konstatuje televizní a filmový režisér Jiří Strach.

Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

filmreziserkarel-gottjiri-strachmilos-formanpohadkymanzelkamanzelstvi

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.