×

Další video: „Covid mění zahrady, lidé se vrací k opékání buřtů. Bohatí chtějí vodopády a vzrostlé stromy. Skalky jsou už z módy.“ – říká zahradní architektka Dana Makrlíková

Countdown
Zrušit
×

„Migrace do EU bude pokračovat dalších 15–20 let. Češi se bojí cizího úplně zbytečně. Můžeme žít všichni pohromadě.“ – říká kandidát do EP Petr Fischer

Jaká je hlavní role europoslanců? Proč mají volby do Evropského parlamentu tak nízkou volební účast? V čem spočívá problematika dvojí kvality potravin a jak ji řešit? Jakým způsobem by měla Evropská unie řešit migrantskou krizi?Je funkce prezidenta ČR zbytečná?

„Evropský poslanec by měl zastávat dvě pozice. Tedy komunikovat na obě strany. Být tam i tady. V případě, kdy se projednává zásadní věc v Evropském parlamentu, měl by být europoslanec aktivní i v ČR a vysvětlovat situaci a postoje svým voličům, měl by být více v kontaktu s politickou situací a s vládou u nás.“ – popisuje Petr Fischer možný postup fungování europoslance.

„Existuje zde dvojí kvalita potravin. Nadnárodní společnosti vyrábějí několik typů výrobků dle regionů, kde zohledňují jiné normy či chuťové preference. Jako poslanec bych se snažil v Evropském parlamentu, ale i tady, aby došlo ke zpřísnění normy vůči této dvojí kvalitě, tak aby došlo ke zpřísnění situace.“ – uvádí svůj názor a postoj k dvojí kvalitě potravin Petr Fischer.

► Doporučujeme YouTube - Xaver Live.

„Náš vstup do Evropské unie se po 15 letech ukázal jako správný. Jezdím po republice a všímám si na jakých místech visí vlaječka oznamující, že došlo k přispění Evropské unie. V tomto směru nám EU velmi pomohla, ve směru ekonomickém, společenském a sociálním rozvoji.“ – komentuje fungování ČR v Evropské unii Petr Fischer.

„V našem systému je z hlediska pravomocí a demokracie prezident nadbytečný. Pokud jde o reprezentační funkci, mám pocit, že nám to brání v prohloubení občanského postoje. Jde pouze o symboliku, která neodpovídá době, ve které žijeme. “ – říká Petr Fischer.

 

 

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.