×

Další video: „Covid mění zahrady, lidé se vrací k opékání buřtů. Bohatí chtějí vodopády a vzrostlé stromy. Skalky jsou už z módy.“ – říká zahradní architektka Dana Makrlíková

Countdown
Zrušit
×

"Je tu spousta technicky zdatných muzikantů, ale chybí jim charakter, jsou to prázdné nádoby…" říká virtuóz Václav Hudeček

„Spojování vážné muziky záleží na muzikantovi. Je potřeba umět noty, být umělec. Např. Vivaldi je geniální ve své jednoduchosti,“ myslí si houslový virtuos Václav Hudeček. „Nejlépe se mi hrálo v Suntory Hall, kde je nejlepší akustika, je to hudba dělaná přímo pro vážnou hudbu.“ V Česku je prý akusticky nejkrásnější Rudolfinum.

„Dnes je spousta technicky zdatných muzikantů, ale jsou to prázdné nádoby. V dřívějších dobách měl každý virtuóz charakteristický rys své hry, který poznal i lajk – podobně jako výtvarníci,“ vzpomíná na dobu, kdy se před 50 lety poznal se svým učitelem – Davidem Oistrachem.

Došlo také na téma současné hudby. „Michael Jackson byl obrovský zjev v moderní hudební době. Je to jiné a ohromně osobité. Pak máte stovky epigonů, kteří se snaží dělat pop, ale je to ukrutně nezajímavé,“ říká Václav Hudeček.

Co si myslí Václav Hudeček o folkloru? Jak často vzpomíná na Davida Oistracha? Co poslouchá, když nemá chuť na vážnou hudbu? A proč někteří hudebníci užívají drogy?

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.