×

Další video: „Covid mění zahrady, lidé se vrací k opékání buřtů. Bohatí chtějí vodopády a vzrostlé stromy. Skalky jsou už z módy.“ – říká zahradní architektka Dana Makrlíková

Countdown
Zrušit
×

"Dnešní kardiologie umí téměř zázraky..." říká kardiolog prof. Miloš Táborský

Profesor Miloš Táborský - předseda české kardiologické společnosti

"Máme úplně nové terapie, které znamenají zlepšení prognózy závažně kargiologicky nemocných pacientů. Uvedl bych zcela inovativní molekulu, která je určena pro pacienty se srdečním selháním. Je to malý zázrak, který přišel po létech stagnace v tomto oboru a my mu velmi věříme," zmiňuje v souvislosti s nejmodernějšími novinkami v oboru.

Jako špičkový odborník byl jedním z lékařů, kteří v této zemi stáli u zavedení elektronického systému na dálkové monitorování srdce. Na toto téma říká: "Dosáhli jsme technické dokonalosti. Pacientovi jsme schopni dát jednotku, která ho pomáhá kontinuálně monitorovat v jeho domácím prostředí, ale nejen to, i na cestách a všude, kde se pacient vyskytuje."

Na nedostatek kvalitního personálu a hromadný odchod českých lekářů do zahraničí říká: "Odchod lékařů do zahraničí jistě je a bude. Je to logické." Měli by se však podle něj vracet a uplatňovat tak nové zkušenosti a myšlenky doma, což se neděje. Dále pak dodává: "Myslím, že mediálně je tato otázka spíše nadhodnocována, než je reálná situace."

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.