×

Další video: „Covid mění zahrady, lidé se vrací k opékání buřtů. Bohatí chtějí vodopády a vzrostlé stromy. Skalky jsou už z módy.“ – říká zahradní architektka Dana Makrlíková

Countdown
Zrušit
×

"ČT24 je dnes politický nástroj..." říká mediální expert Petr Žantovský

Hostem XTV byl publicista, vysokoškolský pedagog a mediální expert Petr Žantovský.

V souvislosti s dlouholetými zkušenostmi a také velkým zájmem o mediální prostředí zmiňuje Žantovský v úvodu rozhovoru, že se snaží u médií vnímat to, co dělají, proč to dělají, kdo je motivuje a proč říkají, to co říkají. Nejvíce ho ale tohle vše zajímá u České televize a to z důvodu, že každý má ze zákona povinnost ji platit.

“Česká televize měla obrovské výkyvy. Televizní krize kolem roku 2000 - to byla prohra české demokracie. Naprosto fatální zklamání a selhání českých politiků. Pak se to mírně zvedlo za pana ředitele Janečka a před ním ješte Balvína a ted’ to padá opravdu velice strmě směrem dolů. Finančně, programově, nepotisticky, je tam opravdu řada věcí, které se dají kritizovat a to všechno my platíme. Proto si všímám České televize,” upozorňuje na momentální stav veřejnoprávní televize Žantovský a zárověň podotýká, že její současný program by byl uspokojivý v roce 1974, nikoliv v dnešní době.

Dále dodává: “V letech 2005 - 2007 jsem byl jedním z největších lobistů pro otevření kanálu ČT24. Jedním z lidí, kteří na všech konferencích, včetně českobudějovické mediální konference, vystupovali s tím, že ČT má smysl jedině tehdy, když bude plnit zpravodajství, publicistiku a dokumentaristiku. To se povedlo, ale třošku se nám to pokazilo. Najednou se nám do toho dostaly politické zájmy a čtyřiadvacítka je dnes politický nástroj, který velmi významně může ovlivňovat veřejnost.”

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.