×

Další video: „Přísná dieta v době COVIDU-19 je riskantní pro průběh nemoci. Imunitní systém nemá energii.“ – varuje obezitolog Martin Matoulek

Countdown
Zrušit
×

"ČSSD potřebuje Miloše Zemana..." říká Michal Hašek

Hostem XTV byl bývalý hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek. V rozhovoru s Lubošem Xavarem Veselým prozradil, čím se živí i jaký má názor na současnou kondici ČSSD: “Žádnou trafiku jsem po krajských volbách nechtěl. Ani na sjezdu v Brně na žádnou funkci kandidovat nebudu. Živím se poctivou prací v advokátní kanceláři pana Jansty. Čeká mě koncipientura a následně advokátní zkoušky,” uvedl Hašek. 

“Nikdy neříkej nikdy. Vidím to spíše na střídačku. Ale uznávám, že si chci od politiky odpočinou a ukázat, že se umím uživit i mimo politiku,” odpověděl na otázku, zda chystá návrat do velké politiky. 

Na blížícím se sjezdu ČSSD, kde dojde i na hlasování o funkci předsedy strany, Hašek podpoří stávajícího prvního muže sociální demokracie Bohuslava Sobotku: “Budu pro něj hlasovat i se všemi jeho chybami. Je to jiný Sobotka než ten, který mě v roce 2011 o devět hlasů porazil při předsednické volbě.” Koho bude Hašek volit na místo 1. místopředsedy ČSSD, neprozradil. 

Nezvolení Bohuslava Sobotky by podle Haška za současných poměru ve vládní koalici znamenalo možný pád premiéra a vlády. "ČSSD je tady od řešení problémů země a nikoliv od vytváření možné ústavní krize," upozorňuje bývalý hejtman, který se pravidelně umísťoval na prvním místě v žebříčku oblíbenosti.

Hašek zavzpomínal i na dobu před osmi lety, kdy podle něj vyhrála ČSSD díky regulačním poplatkům a uspěl "každý, kdo měl kolem krku oranžovou šálu". Na podzim 2016 potkal podle Haška podobný efekt i hnutí ANO a vítězili pro změnu ti, kteří se vyfotili s Andrejem Babišem v bílé košili. "Vyhrával marketing, nikoli výsledky čtyř nebo osmi let práce hejtmanů...

ČSSD by se podle jejího bývalého prvního místopředsedy neměla bát více názorových proudů ve vnitřní debatě. "ČSSD také nesmí rezignovat na boj o vítězství ve volbách, nejen se voleb zúčastnit...

Michal Hašek, který je v současné době řadovým krajským zastupitelem, několikrát zapochyboval o schopnosti Bohuslava Sobotky dovést stranu k volebnímu zisku nad 30 procent, jako se to dařilo předchozímu předsedovi Jiřímu Paroubkovi: “Ale ať koukám nalevo a napravo, nevidím alternativu,” glosoval situaci Hašek. 

Jasno měl Hašek i v otázce podpory prezidentského kandidáta. “Sociální demokracie by Miloše Zemana podpořit měla. Prezident přitom podporu ČSSD nepotřebuje jako kardinální věc pro své zvolení, naopak ČSSD kooperaci s Milošem Zemanem potřebovat bude kvůi komunikaci a úspěchu v letošních volbách. Nemá smysl hledat jiného kandidáta,” uvedl Hašek.

 

 

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.