×

Další video: „Ukradeného Picassa jsem vrátil do Čech, v Bulharsku na mne mířili Kalašnikovem. Krade se víc než před revolucí, boj proti organizovanému zločinu je zpravodajská práce.“ – říká Ivan Moroz, bývalý elitní detektiv

Countdown
Zrušit
×

Vlastimil Tlustý: "Jestli je tanec na pultíku hlavní téma naší politiky, tak se máme dobře. Kauza Kapsch? Někdo musel krást..."

Jak reagují významné osobnosti Česka na aktuální události posledních dní? Horké novinky, štiplavé glosy, zajímaví hosté. To je pořad Podtrženo, sečteno, který shrnuje ty nejdůležitější aktuality. Hostem tohoto dílu byl Vlastimil Tlustý.

Navázal jsem s Trumpem osobní vztah, řekl po schůzce v Bílem domě Babiš

„To, že je premiér ČR přijat nejmocnějším mužem světa, prezidentem USA, má symbolickou váhu. Ovšem je třeba se ptát, jakou to má váhu faktickou. Co dojednali a co to pro ČR znamená? O tom se nic neví. Pro ministerského předsedu je to úspěch, dá se tím chlubit a pro leckoho je to něco úctyhodného. Pokud z toho nebudou žádné ekonomické závěry, tak to pro mě nic neznamená,“ říká Vlastimil Tlustý. 

V sídle společnosti Kapsch od rána zasahují policisté z útvaru proti organizovanému zločinu

„Jsem pamětník toho, když výběr mýta začínal. Vybrání Kapsch už tehdy bylo podezřelé, protože jejich technologie byla už tehdy zastaralá. Za nejpodivnější považuji náklady. Za celou dobu je ČR světový rekordman toho, kolik z vybraných peněz končilo ve společnosti Kapsch jako náklady. V nejstrašnejší době to bylo okolo 40 %, v jiných státech to bylo 10 %. Ty náklady byly tak strašné, že nemohl někdo nekrást. Dnes se nechtějí rozloučit s pastvou a nechtějí se toho pustit,“ tvrdí.

Herečka, jo? Jan Kraus zesměšnil Piráta Michálka před celým národem

„Všichni vědí, jak to skutečně je, ale málokdo se o tom odváží mluvit. Já nejsem volič Pirátů, nad jejich kroky většinou kroutím nechápavě hlavou, ale to, že by prostituce měla být regulována si myslím také. Nepřirovnával bych je ale k herečkám, je to zvláštní, starobylá profese,“ tvrdí Vlastimil Tlustý. 

Opozice vyzvala Vondráčka k rezignaci kvůli tanci na předsednickém pultu sněmovny

„Jestli je tohle hlavní téma české politiky, tak se máme dobře. Symbolicky je to nepřijatelné, na císařském křesle se netančí, ani kdyby to byl moc hezký tanec. Žádat o odstoupení můžou, ale asi jim nevyhoví. Českou politickou polívčičkou se zamíchá a nic se nestane,“ myslí si.

Další komentáře aktuálních dní naleznete v celém díle Podtrženo, sečteno!

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.