×

Další video: „Spolupráci Trikolóry s prezidentem Klausem bych uvítala. Situace se mění ze dne na den, nechceme novodobou totalitu.“ – říká Tereza Hyťhová (Trikolóra)

Countdown
Zrušit
×
AUDIO ZÁZNAM

„Kvůli koronaviru nás čekají velké právní bitvy. Hamáček vstal z mrtvých. Babiš upevňuje svoji pozici. Komunální čičmunda nemá dělat zahraniční politiku…“ – říká komentátorka Karolina Stonjeková.

„Kvůli koronaviru nás čekají velké právní bitvy. Hamáček vstal z mrtvých. Babiš upevňuje svoji pozici. Komunální čičmunda nemá dělat zahraniční politiku…“ – říká komentátorka Karolina Stonjeková.

Jak reagují významné osobnosti Česka na aktuální události posledních dní? Horké novinky, štiplavé glosy, zajímaví hosté. To je pořad Podtrženo, sečteno, který shrnuje ty nejdůležitější aktuality. Hostem tohoto dílu byla komentátorka Karolina Stonjeková.

Zemane, jsi ubožák, vzkázal do Lán Topolánek. Hanba, přidal se Novotný

„Už to frčí. Ne že bych poslední dobou úplně hýřila nadšením z některých výroků Miloše Zemana, ať už to bylo zastávání se zabijačky u pana Mynáře, anebo obhajování dlouhého zavření našich hranic, na druhou stranu zrovna kritika od těchto pánů je také ne úplně šťastná. Upřímně řečeno, když Topolánek ve svém postu napsal, že Miloš Zeman pohrdá lidmi, tak já jsem byla – už nejsem – dlouho členem ODS ještě v době, kdy byl předsedou právě pan Topolánek. A nezažila jsem člověka, který by více pohrdal rozhodnutím své strany, svojí členkou základnou, tou stranou jako takovou. Pan Topolánek byl dokonce jediný předseda v historii ODS, který kdy svévolně porušil usnesení kongresu. Když takový člověk říká, že prezident někým pohrdá, tak mi to přijde přinejmenším hodně úsměvné.“ – líčí komentátorka Karolina Stonjeková.

Nela Boudová má roušku na vagíně a myslí, že je to známka punku

„Je tedy pravda, že paní Boudová potom ten příspěvek, který dala na sociální sítě pro velký úspěch – a jak sama říkala, pro velký počet pozitivních reakcí – nakonec stáhla. Ale bohužel pokud jde o sociální sítě, tak trochu platí taková věta z pohádky S čerty nejsou žerty, že co peklo schvátí, to už nenavrátí. Jakmile na sociální sítě jednou něco dáte, tak už si to žije svým vlastním životem. A některé případy z politiky dokazují, že je to použitelné proti vám i za několik let. Celá situace kolem koronaviru – aby se lidé dostali do médií – mi přijde o tom, kdo se dopustí nějakého hloupějšího výroku nebo kdo se dopustí nějakého podivnějšího výstřelku. Tohle není propagace roušky, ale takový odpor proti nošení roušek – to, že nechcete nosit roušku na puse. Paní Boudová to vyřešila tím, že si tu roušku položila někam jinam a nechala se vyfotit.“ – míní komentátorka Karolina Stonjeková.

►Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

Soud zrušil čtyři vládní opatření omezující volný pohyb a maloobchod. Jsou podle něj nezákonná

„My jsme si tady minule povídali o tom, že jsou některé profese, které kvůli koronaviru přijdou na buben. Myslím, že zrovna jedna z profesí, které se to netýká, jsou právníci. Ti budou mít naopak práce až nad hlavu. Konečně mám jednoho právníka doma…, takže vím… Ale ten městský soud jinak nijak nerozparoval přínos vládních opatření, jejich dopad, pouze rozparoval právní formu. Je pravda, že řada advokátů na to upozorňovala už předtím, že se celá situace neměla řešit opatřeními ministerstva zdravotnictví, ale že se měla řešit podle krizového zákona. Zároveň je dost pravděpodobné, že když to vláda řešila opatřeními ministerstva zdravotnictví, tak se jednak snažila o operativnější a hladší průběh, a zároveň se snažila o to vyhnout se potom nějakým sporům o náhradu škody. Teď to vypadá, že sporům o náhradu škody se otevřely dveře. Otevřela se příležitost. Takže jak říkám, bude to do budoucna velká právní bitva.“ – dodává komentátorka Karolina Stonjeková.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

Další komentáře aktuálních dní naleznete v celém díle Podtrženo, sečteno!

karolina-stonjekovamilos-zemanmirek-topolanekkoronavirusmynarmestsky-soudvladni-opatrenipravnicivratislav-mynarcovid-19

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.