×

Další video: „Nemoc COVID-19 je medicínský omyl, měli jsme se držet triády – zdroj, přenos, riziková skupina. Koalice Spolu je politická chyba ODS, naivní projekt.“ – říká Pavel Bém

Countdown
Zrušit
×

"S Lukášem nás spojilo až divadlo. Teď připravujeme Kytici…" říká člen dua SKUTR Martin Kukučka

„Je to 16 let, kdy jsme udělali první představení, díky kterému vznikl SKUTR. Na styl práce nás dvou jsme si velice rychle zvykli.Lukáš je ten, kdo více pracuje se slovem, já jsem ten, kdo se to snaží rozpohybovat. Funkce se nám prolínají a doplňují,“ vysvětluje Martin Kukučka, který se svým kolegou Lukášem Trpišovským tvoří česko-slovenský režijní tandem SKUTR.

„Když člověk staví čistě autorské představení, nikdo netuší, kam se to vyvine. Člověk musí být každý den připravený najít tu cestu, kterým směrem se ubírá.“ Nejtěžší je podle něj dosměrovávat projekt k finální představě.

„Máme tři témata, ke kterým se často vracíme. Jsme fascinováni smrti a melancholií okolo ní. Další věcí je dětská naivita a spontánnost a tou třetí věcí je, že se nám věci dějí v několika vrstvách. Člověka nezajímá lineární příběh, každá postava má jiné odlesky,“ říká Kukučka.

Proč se duu říká Rozum a Štěstí? Jak probíhá tvorba inscenací? Má folklor nějaké hranice? A jsou derniéry pro tvůrce obtížné?

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.