×

Další video: „Piráti hazardují se zdravím občanů. Očkování v Praze 2 má vlastní systém, magistrát ignoruji. Trapnost Kalouska mi chybět nebude.“ – říká Alexandra Udženija (ODS)

Countdown
Zrušit
×

„Pro pochopení skladby je dobré znát život skladatele. Děti by s hraním na hudební nástroje měly začít ve věku dvou až čtyř let.“ – říká klavírista Ivo Kahánek

Jaké vlastnosti musí mít dobrý klavírista? Co je potřeba trénovat k hraní na klavír? V kolika letech začínají děti hrát na hudební nástroje? Jaká hra na hudební nástroje je fyzicky nejnáročnější? Je třeba pro pochopení skladby znát život skladatele?

Ivo Kahánek je český pianista a hudební pedagog. Je znám širokou výrazovou paletou i výjimečnými virtuózními schopnostmi, které uplatňuje v repertoáru od baroka po soudobou hudbu s těžištěm v romantickém repertoáru. V cizině jej rovněž pokládají za specialistu na interpretaci české hudby. V roce 2004 se stal absolutním vítězem mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro a již předtím získal ocenění v mnoha významných kláních u nás i v cizině.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Se zavřenýma očima se nehraje, aby člověk zamachroval, že to jde, ale je to proto, že když vyřadím z provozu zrak, zesílí se ostatní smysly. Při hraní na hudební nástroj jsou daleko více klíčové sluch a hmat. V určitých méně technicky exponovaných místech, když zrak vyřadím, lépe se slyším a je lepší propojení mezi sluchem a hmatem a člověk je schopný menších nuancí, tudíž lepšího výrazu.“ – komentuje Ivo Kahánek


► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

hudebnikivo-kahanekklaviristapianistahudebni-nastrojeskladatel

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.