“Zažil jsem fyzický útok, protože vypadám jinak...” říká zpěvák a youtuber Raego

„Existovala etapa, kdy jsem tomu, jak vypadám, sám nerozuměl. Dříve mě odsuzovali kvůli tomu jak vypadám. Třeba jsem šel na pohovor a zeptali se mě, jestli mám čisté občanství. Byl jsem ve druhé třídě a šel jsem alejí a tam měl zmlátil dospělý chla, který křičel ‚vy sem nepatříte‘. Děti se mi smály za vietnamštinu,“ řekl raper a youtuber Raego v živém streamu s Lubošem Xaverem Veselým nazvaném Xaver Live.

 

Právě tyto zkušenosti ho dohnaly k tomu dělat hudbu. Během svého života byl dvakrát v USA, kde si jako hudebník i zahrál. „V Los Angeles funguje systém, že pokud chce muzikant hrát v nějakém klubu, tak musí zaplatit. Já byl jeden z mála, kteří dostali honorář,“ říká.

Nakonec se však ze Spojených států odstěhoval, protože zjistil, že aby byl doopravdy spokojený, potřebuje být s rodinou. „Je to jako v Alchymistovi, který také potřeboval procestovat celý svět, aby zjistil, kam patří.“

Hudbu dělal vždycky se sdělením. „Je to příběh kluka, který je pořád trochu tlustej na duši, zhubl jsem, ale trápení jsem nesundával. Muziku nedělám pro prachy, vždycky jsem ji dělal stejně. Chci všechny lidi napojit na jednu vlnu,“ popisuje svůj vztah k hudbě Raego. 

Jaké momenty v životě ho nejvíc zformovaly? Jaké místo pro dovolenou je nejlepší? Čím se Reago živil v USA? Proč udělal píseň pro jeho budoucí přítelkyni? A jak se srovnává se svými hejtry?