„Žádný z kandidátů není čistý, já hraju fér hru a rozdělovat společnost nebudu…“ říká Mirek Topolánek

„V životě vždycky sázím vždycky na sebe. Podle průzkumu jsem po Miloši Zemanovi nejagresivnější debatách, snažím se ale nebýt. Hraju fér hru, co se mi nebude líbit, to řeknu, ale prezident nevládne, je to o vyjednávací pozici, autoritě a komunikaci s ministry,“ říká bývalý politik a kandidát na prezidenta Mirek Topolánek.

Pokud by v nadcházejících volbách vyhrál, jako první by poděkoval svým soupeřům. „Po padesáti dnech bych svolal svůj tým, nechal bych udělat audit Hradu. Navštívil bych sousedy našeho státu, jednal s úřady, premiérem.“ Milost by ze zdravotních, či humanitárních důvodů byl ochoten udělit.

„Často se mi vyčítá moje minulost, ale žádný z ostatních kandidátů není čistý. Život Michala Horáčka není tak krystalický, jak on vykládá. Peníze jsou od lidí co prohráli, své zaměstnance vyplácel část ofiko, část přes OSVČ,“ říká o svém protikandidátovi.

„Zemanova neúčast na debatách je takticky dobrá věc, ale je otázka, jak dalece je to taktika a jak dalece je to kvůli fyzické indispozici. Jedná podle hesla ,Rozděl společnost a panuj'. Hovoří jen ke svým voličům, ostatní uráží. Společnost rozděluje více, než byla,“ myslí si Topolánek. Dvojice Babiš a Zeman prý není ryzí přátelství, jen se vzájemně drží pod krkem.