"Vytváření filmu je jako skládačka Lega. Ve střižně dokážeme během jednoho dne změnit vyznění celého snímku..." říká filmový producent Adam Dvořák

„Hlavní práce na filmu je hotová. Ten, kdo četl knihu bude mít z filmu naprosto nový zážitek,“ říká filmový producent známých tuzemských filmů, který v současnosti připravuje českou rodinnou detektivní komedii Ten, kdo tě miloval, která má premiéru 8. listopadu. Proces hledání dětských rolí je prý složitý. 

„I když je dítě doma šoumen, tak před štábem zmlkne. Na place není čas, abychom ho přemlouvali. Jistá míra profesionality je nutná i u dětských herců.“ Celý štáb se podle producenta bavil i během natáčení.

„Mladší publikum v traileru přilákáte dynamickým střihem a ráznými změnami, ale starší to může odradit. Film bude v tomto ohledu konzervativnější, cílíme na mainstreamové publikum. Nevíme, jak to dopadne,“ uvedl. Dobrý film je podle něj takový, který je dobrý ve svém žánru a když bude mít přesah do dalších žánrů, stane se z něj skvělý. „Chceme udělat skvělý film,“ přeje si.

Píseň je rovněž důležitá při propagaci filmu. „Je to další emoce, kterou můžete působit na diváka ještě před vydáním filmu. U filmu návštěvnost postupně klesá, u písně je to opačné – postupně zraje a její poslech se zvyšuje.“

Jako střihač také chodí na plac. „Filmů se účastním tak, že si ho předstříhávám a zanechávám zpětnou vazbu. Natáčení se dá v dnešní době korigovat. Materiálu je ze začátku tolik, jen sedíte a koukáte.  Nejkrásnější je práce až na konci. Během jednoho dne je možné změnit vyznění celého filmu,“ popisuje princip své práce Dvořák.

Jak probíhala příprava filmu Ten, kdo tě miloval? Co všechno je nutné zařídit při filmové tvorbě? A co všechno musel ze snímku vystřihnout?