"Spojenci? Třeba Okamura a Babiš..." říká Ringo Čech

Po dlouholeté odmlce v politice se vrací František Ringo Čech na politickou scénu coby jednička na kandidátce pražské SPO. “Byl jsem na Hradě u pana prezidenta a Miloš mi najednou z ničeho nic říká: Ringo, chtěl jsem Tě poprosit, jako Tvůj přítel a prezident, jestli by jsi nebyl v Praze jako lídr Strany Práv Občanů tj. Zemanovců, protože je to prezidentská strana a ty jsi prezidentův muž. Co na tohle řekneš svému dobrému příteli? Řekl jsem: Velkou radost z toho nemám, ale půjdu,” vysvětluje Ringo.

“Vzájemná věrnost mezi stranami je chabá a kvalita politiků je mizerná,” říká Ringo, ale pokud by mělo dojít k vytvoření koalice po volbách, jako spojence by si dokázal představit Tomia Okamuru, popř. i Andreje Babiše. “Na Okamurovi neshledávám nic špatného. Má podobný program jako mám já, i když já jsem zatím pořád jemnější a kultivovanější. No a potom možná Babiš...”

Jako blízký prezidentův přítel hodnotí Ringo Čech i Zemanův současný, často diskutovaný zdravotní stav. “My jsme o tom spolu mluvili. Jsou to takové dva předvolební útoky. Babiš do vězení a Miloš před smrtí. Miloš mi říkal, já jsem Ringo úplně zdravý. Mně vůbec nic nechybí. Já mám prostě jen tu nohu a s tím se nedá nic dělat.” Jako řešení prý Ringo navrhl kolečkové křeslo po vzoru presidenta Roosvelta a neukazovat se příliš na veřejnosti a nedávat tak prostor pro úmyslné fotografování, což ovšem prezident podle jeho slov neumí.