"Sobotka stvořil nesnesitelnou atmosféru v ČSSD. Parlament je ovlivněn exekutorskou lobby..." říká Jiří Paroubek

„Pseudoaféry patří vždycky k volebním kampanim, protože někteří lidé se bojí mého návratu do politiku. S Petrou Paroubkovou jsme prožili krásných 10 let a je její věc, co teď vyvádí. Chtěla by se sejít, ale přistoupila by jen na její podmínky, které jsou šílené. Kdybych nevěřil svému nejbližšímu člověku, kterého jsem měl, co bych to byl za člověka,“ říká Jiří Paroubek, nyní kandidující do Senátu ve volebním obvodu Ostrava-město.

 

„Ve volbách 2010 jsem říkal veřejně, že pokud se stanu premiérem, tak vytřepu z pana Bakaly těch více než 43 tisíc bytů, ale vláda byla sestavena jiným způsobem. Nějakou chvíli bylo dobré počkat a nyní přichází možnost, abych do toho vstoupil já,“ myslí si.

V parlamentu existuje skupina politiků, kteří jsou ovlivněni exekutorskou lobby, z exekucí podle Jiřího Paroubka žijí. „Stát je ve věcech exekucí objektivnější a vydat tuto službu jako provilegovanou nějaké soukromé skupině lidí, kteří těží z lidského neštěstí, je špatné.“

Další otázka, kterou se chce Paroubek zabývat, jsou byty. „Musí se začít stavět co nejlevněji, obce by měly zdarma poskytovat pozemky. Lidé v ubytovnách jsou nešťastní, větší obytovny jsou zdrojem kriminality.“

Pozice sociální demokracie podle něj není tak silná. „Podle průzkumů veřejného mínění to nevypadá příliš optimisticky, chce to větší trpělivost. Je škoda, že pan Tejc odešel, já z ní také odešel, protože Sobotkovské vedení pro mě stvořilo nesnesitelnou atmosféru. Nejsou to lidé, s kterými se dalo spolupracovat.“ Na Babišově místě by do premiérství nešel. 

O co jde v kauze Petry Paroubkové? Jak chce Jiří Paroubek změnit problém s exekucemi? Jaký osud čeká ČSSD? A jde na to Babiš chytře?