"Primátorka Krnáčová má veliké rezervy, Praze nepřinesla profesionální tým..." říká starosta Prahy 5 Pavel Richter

„Zpovykaní jedinci je špatné slovní spojení, které paní primátorka zvolila. Ale rozumím kontextu, městská hromadná doprava v Praze patří k tomu nejlepšímu, co v Evropě je,“ myslí si Pavel Richter, starosta Prahy 5 a zastupitel hlavního města.

„Dostavba metra D se uskuteční, jen bude trvat, než se vykoupí pozemky. Tím, že jdeme do částečně nezastavěných ploch, musíme diskutovat nad budoucí podobou města.“ Nejvýznamnější dopravní stavba, Radlická radiála, což je propojení dálnice D5 s Barrandovským mostem a Strakonickou, je ve stádiu územního rozhodnutí. „Kdyby to bylo za 6 let, tak by to bylo bezva,“ přiznává Richter.

Vyhlídkové kolo na smíchovské náplavce je podle něj minulostí. Existoval investor, který měl s prostorem tento záměr, ale nedostal patřičná povolení a skončila mu smlouva. Náplavka na Smíchově jako taková se ale bude rekonstruovat, bude oplývat elektrickou sítí a veřejnými záchodky. Je plán vybudovat v prostorách nábřežních kobek kavárny a ateliéry. „Chceme se poradit s veřejností,“ říká starosta Pětky.

Adrianu Krnáčovou nehodnotí jako příliš úspěšnou primátorku. „Má veliké rezervy, nepovedlo se jí přivést do Prahy profesionální manažerský tým, jak deklarovala.“