"Politici vyhlásili hospodským válku…" říká Václav Stárek

"Ten zákon je špatný, ale není špatný jen proto, že zakazuje kouření, tam je mnohem  více problémů, které se týkají alkoholu a to se upozadilo debatou o tom, zda kouřit či nekouřit v restauracích," myslí si o protikuřáckém zákonu Václav Stárek, prezident Asociace hotelů a restaurací ČR.

"Někteří provozovatelé restaurací skončili po zavedení elektronické evidence tržeb. Já bych ji nenazýval strašnou, což mi možná přidá další nepřátele, já bych ji nazval jako opatření, které tady muselo přijít a dříve nebo později přijde i do jiných zemí, prostě stát vybírá efektivním způsobem daně. Ten problém, proč končí restaurace, je ryze ekonomický právě v tom, jak jsou regulovány, jakou mají schopnost výkonu…" uvedl Stárek k zavedení on-line registrace tržeb. Kromě protikuřáckého zákona, EET, služby zprostředkující pronájem ubytování, okomentoval Václav Stárek i vliv Zdeňka Pohlreicha na českou gastronomii. 

"Já ho znám samozřejmě osobně jako spoustu dalších kuchařů. V době, kdy začal vytvářet pořad Ano šéfe, to od něj byla velká odvaha. On udělal jednu zásadní věc, že se lidé začali zabývat gastronomií a restauracemi. To, že si začali vybírat, které restaurace dobré jsou a které nejsou, je myslím velký počin, protože to nám mnohá léta scházelo," domnívá se.