Petr Holec: „Jsem rád, že Gretu někdo ‚sejmul‘. Vojtěch Filip už není při smyslech. Síla spolku Milión chvilek je děsivá.“

Jak reagují významné osobnosti Česka na aktuální události posledních dní? Horké novinky, štiplavé glosy, zajímaví hosté. To je pořad Podtrženo, sečteno, který shrnuje ty nejdůležitější aktuality. Hostem tohoto dílu byl komentátor Petr Holec.

 

Babiš sejmul Gretu. Před celým světem. „Baťa, Škoda, Jawa a Zbrojovka Brno,“ chválil Česko. USA a Rusko, i o tom mluvil

„Jestli někdo váhal, co si o ní myslet, tak sama sobě neprokázala dobrou službu (míněno dívčino vystoupení v OSN, pozn.). Je na tom strašidelné, že by nám měli vládnout a nastavovat agendu tak vážnou, jakou jsou klimatické změny, děti, puberťáci. Nejhorší je, že jí politici a média daly váhu.“ – říká Petr Holec.

Stávkující by se měli soustředit na svou práci, nepřísluší jim vybírat si šéfa. Per Boye Hansen zůstane ředitelem. Vstupné do Národního divadla by mělo být nižší.

„Není mi sympatické, když umělci stávkují. Chápu, když stávkovali lidé, kteří v práci pomalu umírali, ale když stávkují v Národním divadle, tak tam nikdo asi moc neumírá. Nadto výběr managementu bývá otázkou jiných procesů nežli stávek. – komentuje Petr Holec.

 ►Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

 Šéf KSČM Filip chystá do zákona, aby novináři přiznávali majetek

„To se týká veřejnoprávních médií. Ale je to ‚krásná‘ komunistická lustrace. Když se na Vojtěcha Filipa dívám, zdá se mi, že už není úplně při smyslech.“ – podotýká Petr Holec.

Další komentáře aktuálních dní naleznete v celém díle Podtrženo, sečteno!

Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.